Rôzne

TOP 5 "naj" jedinečných vianočných trhov, ktoré sa oplatí navštíviť

V období pred Vianocami sa Dolné Rakúsko stáva adventnou krajinou, v ktorej takmer každá väčšia dedinka usporadúva vianočné trhy.

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 "naj" jedinečných vianočných trhov, ktoré sa oplatí navštíviť
9
Galéria

Vianočné trhy. Konajú sa ich stovky, preto sme sa rozhodli vybrať pre vás 5 naj vianočných trhov, ktoré nikde inde nenájdete a niekoľko ďalších tipov, ktoré by ste mali počas adventu navštíviť.

Prečítajte si, kde nájdete najvyšší vianočný stromček či najviac vianočných svetielok, kde sa dozviete najviac o víne, ktoré vianočné trhy patria k tým najtradičnejším a kam by ste sa mali vybrať, ak chcete zažiť najčertovskejší sprievod.

NAJvyšší vianočný stromček

V roklinke Johannesbachklamm si dávajú každý rok usporiadatelia za výzvu zohnať najvyšší vianočný stromček, aký v Rakúsku nájdete. Pôsobivé osvetlenie, umeleckí remeselníci, rozprávkové predajné stánky s vianočným tovarom, chutné horúce nápoje a tradičné jedlá vás očaria v netradičnom prostredí roklinky obkolesenej krásnou prírodou.

Zaručenou atrakciou je spomínaný „najväčší vianočný stromček Rakúska“, ktorý je ozdobený nadrozmernými sviečkami, sladkosťami a balíčkami.

Dátum trvania trhov: 8. – 11. 12., denne od 14:00 hod.

NAJžiarivejšie vianočné trhy v Dolnom Rakúsku

Neuveriteľnú nádheru a netradičné prostredie na konanie vianočných trhov nájdete v Kittenbergerských záhradách. Už za bieleho dňa pôsobia adventne vyzdobené záhrady v obci Schiltern bei Langenlois výnimočne a môžete si v nich vychutnať tú pravú vianočnú atmosféru.

Avšak, hneď ako sa zotmie, vás očarí ohnisko, pochodne a neuveriteľných 200 000 žiarivých svetielok, ktoré rozžiaria celé záhrady. Pri prechádzke rozprávkovými záhradami zažijete nádhernú atmosféru a dojímavý okúzľujúci advent.

Dátum trvania trhov: do 22. decembra, každý deň od 10:00 – 19:00 hod.

NAJvínovejší advent

Adventné trhy v najdlhšej vinárskej pivničnej uličke Európy v Hadres dozaista patria k tým, ktoré najviac súvisia s vínom. Na tejto udalosti v malebnej vínnej uličke domáci ponúkajú výhradne doma pripravované jedlá a nápoje a vlastnoručne vyrobené výrobky a ozdoby.

V krásnom prostredí starých pivníc zažijete i hudobné predstavenia, čítanie vianočnej poézie a pestrý program pre deti – od naháňačiek, cez šmýkanie sa na sudoch, až po kreatívne kútiky pre šikovných.

Dátum trvania trhov: 3. a 4. december, 10. a 11. december. V oboch termínoch od 13:00 hod.

NAJtradičnejšie vianočné trhy v srdci Dolného Rakúska

Tradičné vianočné trhy na námestí Rathausplatz v St. Pölten, hlavnom meste Dolného Rakúska, ponúkajú všetko, čo si od trhov želáte a na čo sa vždy najviac tešíte. Rozmanité remeselné výrobky, gastronomické lahôdky, kultúrne akcie a krásny bohatý program pre deti.

Pravidelné sprievody Mikulášov či čertov vás očaria a vykúzlia tú pravú vianočnú atmosféru.

Dátum trvania trhov: do 23. decembra, trhy trvajú každý deň do 21:00 hod., cez týždeň od 16:00 hod., v piatok a cez víkend od 13:00 hod.

NAJčertovskejší advent

Medzi najobľúbenejšie podujatia v Dolnom Rakúsku patria sprievody čertov. Počas adventu sa ich po celom Dolnom Rakúsko koná hneď niekoľko. Ten najznámejší a najnavštevovanejší sa bude konať už 4. decembra v Badene. Do konca adventu sa však koná ďalších niekoľko desiatok behov a sprievodov čertov.

Celý zoznam čertovských sprievodov nájdete TU.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM