Kultúra

Tipy na víkend: Centrum mesta ožije fašiangovým sprievodom

Karneval, fašiangová zábava a k tomu veľký detský festival. Kto by odolal takejto ponuke!

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Centrum mesta ožije fašiangovým sprievodom
16
Galéria
Zdroj: TASR

Staromestské fašiangy

Fašiangový sprievod pre deti a rodičov pôjde z Hviezdoslavovho námestia po Laurinskej ulici k Starej Tržnici za hudobného sprievodu ľudovej hudby Fidlikanti. Súčasťou podujatia bude aj ochutnávka fašiangových dobrôt. Ak prídete v maskách, do sprievodu skvelo zapadnete.

sobota / 10:00 hod. / centrum Bratislavy / vstup voľný

Detský festival

Kaufland Detský festival prinesie do Bory Mall svoje prvé a celkovo 11 opakovanie. Témou bude Zimná rozprávka, počas ktorej sa všetci zabavia nielen na pódiu, ale aj v priestoroch centra, kde organizátori spolu s partnermi pripravili viaceré zaujímavé zóny.

Program je nabitý rozprávkovými postavičkami súčasnosti, ale aj staršími rozprávkami ako napríklad Mrázik. Tárajko a Popletajka privítajú na pódiu kamarátov na čele so Sidom z Doby ľadovej, medvedíkom Kuniboo a Zajom Turbom, zažiari muzikálová rozprávka Ľadové kráľovstvo, Ana, Ana, Elsa a ich kamoš, snehuliak Olaf.

Príde aj Fifo a Vierka, Kúzelník Peter Šesták, PACI PAC, Šašo Jaro, Bubnová show Batida a na záver je pripravený koncert Mira Jaroša pre (ne)poslušné deti.

sobota / od 9:00 do 19:00 hod. / Bory Mall / vstup je zadarmo

Veľká ľadová šou

Fašiangový karneval na ľade prináša zábavné súťaže a krásne ceny pre najkrajšie masky a kostýmy. Rodičia, nenechajte v tom svoje deti samé a pridajte sa k nim aj vy! Pripravené bude obľúbené maľovanie na tvár, škola korčuľovania aj sladká odmena pre každé dieťa.

sobota / zimný štadión Ondreja Nepelu / od 10:00 do 12:00 hod. / vstup je zadarmo

Roller Disco

Roller Disco je skvelá príležitosť zakorčuľovať si aj počas zimných mesiacov. Vítaní sú jazdci na dvojradových korčuliach, inline korčuliari a samozrejme aj všetcí tí, ktorí korčule nemajú a chcú si ich požičať. Akcia je vhodná pre každého, môžetu prísť aj úplní začiatočníci.

sobota / športová hala Mladosť / od 17:00 do 19:00 hod. / vstup je dobrovoľný

Svadobný veľtrh

Veľtrh sa stal už tradičným sviatkom svadobných príprav nielen pre budúce nevesty a ženíchov, ale aj pre svadobné mamy a rodinných príslušníkov, ktorí sa podieľajú na organizácii svadby.

Čaká na vás predstavenie nových módnych trendov svadobných šiat, pánskej módy, či obrúčok a výmena poznatkov a skúseností. Súbežne so Svadobným veľtrhom sa koná aj medzinárodný veľtrh kozmetiky INTERBEAUTY, na ktorom nájdete kompletný balík služieb z oblasti svadby, krásy a s tým súvisiaceho zdravého životného štýlu.

piatok – sobota / Incheba Bratislava

Klauniáda a minikarneval

Zažite bláznivé klaunské varieté o povolaniach! Uvidíte klaunky Vendelínu a Valentínu v príbehu plnom poučenia, humoru, farieb, kúziel a pesničiek o niektorých profesiách. Deti si môžu pripraviť karnevalové masky a prísť sa zabaviť. Každá maska dostane odmenu.

nedeľa / Nemecký kultúrny dom, Barónka 3, Bratislava-Rača / od 16:00 do 18:00 hod. / vstupné 2 eurá

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie