Kultúra

Tipy na víkend: Dáte prednosť zábave alebo spočítate orliaky na Dunaji?

Víkendové akcie potešia ľudí s najrôznejšími záľubami. Vybrať si môžete koncert, burzu kníh, swap či karneval.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Dáte prednosť zábave alebo spočítate orliaky na Dunaji?
Zdroj: SOS/BirdLife Slovensko

Koncert Doroty Nvotovej

V Klube pod lampou si môžete vypočuť tóny klavíra a spev Doroty Nvotovej. Hudobníčka Dorota Nvotová ovláda známe šansóny, džezové melódie a zahrá aj svoje vlastné piesne.

piatok / Klub pod lampou / 19:00 hod. / vstupné je dobrovoľné

Goldies disco v Luna Bare

Pravidelná video oldies párty v meste. Zažite retro párty v jedinečnom Luna bare, ktorý je unikátom zo 70-tych rokov a ostal zachovaný a v pôvodnom dizajne do dnešných čias.

piatok / Luna bar, bývalý hotel Kyjev / 20:00 hod. / vstupné: dámy zdarma, páni 5 eur

Fresh knižná burza

Opäť je tu možnosť obohatiť si svoju knižnicu o nové i staršie knižky, jedinečné prvé vydania či preklady. Chýbať nebude ani cudzojazyčná literatúra. Obohatením burzy budú už tradične aj LP platne rôznych žánrov ako rock, pop, folk, metal, country a mnohé ďalšie. Platne si budete môcť nielen kúpiť, ale si ich priamo na mieste aj vypočuť.

sobota / Fresh Market / od 9:00 do 16:00 hod.

Sčítanie orliakov na Dunaji

Hoci je práve stred zimy, v teréne sa vôbec nezaháľa. Popri sčítaní vodného vtáctva sa blíži aj jedno špeciálne sčítanie najväčšieho slovenského dravca, orliaka na Dunaji. Organizátor vám pridelí bod pri Dunaji, kde budete stáť od deviatej do druhej a budete zakresľovať orliaky do mapy. Prihláste sa tu: mirko.bohus@uniba.sk

sobota / od 9:00 do 12:00 hod. / viac informácií TU

Bál Záhorákov

Spolok Záhorákov v Bratislave vás pozýva na 51. ročník legendáneho „Bálu Záhorákú“. Na záhoráckú notu zaspieva a do tanca bude hrať skupina „bratrú Zajačkovcú ze Štvrtka, predtancovaňí uskutečňí tanečňí skupina Čečinka,“ Zahrá aj Malá dychová hudba Rubín. V programe sa objaví aj Robo Kazík.

sobota / DK Zrkadlový háj Petržalka / 19:00 hod. / vstupenky TU

Swap v Novej Cvernovke

SWAP je podujatie na ktorom si môžete ekologicky obnoviť svoj šatník za minimum peňazí. Cieľom tohto podujatia je vytvoriť priestor, kde môžete priniesť pekné a čisté oblečenie, ktoré už nenosíte. Na oplátku si zo spoločného obehu môžete vybrať čokoľvek, čo sa vám zapáči.

nedeľa / Nová Cvernovka / od 13:00 do 18:00 hod. / vstupné 5 eur

Ružinovský detský karneval

Súčasťou karnevalu bude herná zóna pre najmenších, v ktorej sa dievčatá môžu zahrať s najnovšími Barbie bábikami na špeciálnych ružových vankúšoch. Chlapci si budú môcť postaviť najdlhšiu autodráhu Hot Wheels a zahrať sa s “angličákmi”. Ďalej sa deti môžu tešiť na skákací hrad, maľovanie na tvár, tvorivé dielne a fotokútik.

Pripravená je aj akadémia s DANCY SHAKE. Vrcholom programu bude technologická show nového formátu Robotrons – Železný anjeli Galaxie, v ktorom sa predvedú 2,5 metrový transformeri. Pripravené bude aj interaktívne divadlo Fifo a Vierka s piesňami pre deti a predstavenie v podaní Divadlo FÍ.

nedeľa / Dom kultúry v Ružinove / 15:00 hod. / vstupenky na podujatie si môže zadarmo vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove na recepcii v DK Ružinov

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie