KAW Kultúra

Tipy na víkend: Bratislavou sa budú niesť melódie - od rockových až po slávnostné chóry

Víkend v Bratislave a okolí nemusí byť vôbec nudný. Stačí si vybrať z pestrej ponuky koncertov alebo sa vybrať na neďaleký hrad Červený kameň.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Bratislavou sa budú niesť melódie - od rockových až po slávnostné chóry
6
Galéria
Zdroj: K.K.T.

Koncert v Dúbravke

Vianočno-Novoročný pozdrav pre Dúbravčanov. Koncert pod záštitou starostu mestskej časti Dúbravka Martina Zatoviča pre Dúbravčanov. Spievať bude aj operný spevák Martin Babjak a ďalší umelci.

piatok / 15:30 hod. / Kostol sv. Kozmu a Damiána, Dúbravka

Bluesový večer

V Klube pod lampou zažijete hudobný večer v podaní kapiel Sitra Achra & Bluesweiser. V čele kapely Bluesweiser stoja dve výrazné osobnosti – spevák, gitarista a textár Juraj „Dura“ Turtev a gitarista a skladateľ Ivan Tomovič, ktorý je jedným z najväčších majstrov svojho inštrumentu na Slovensku. Bluesweiser sa pohybuje niekde na hrane blues, funky, rocku so stopami jazzu či alternatívy.

piatok / 19:00 hod. / Klub pod lampou / vstupné 8 eur predpredaj / 10 eur na mieste

Blues Jam Session

Pravidelná blues jam session. Doneste si nástroje a zahrajte si housebandom v zložení Juraj Schweigert – voc, harp, Lukáš Hrončiak -git, Juraj Kalász – bg, Juraj Raši – drums.

piatok / 20:00 hod. / Kafe Scherz

Wannabe v KC Dunaj

Roztočte to na párty z éry mileniálov! Strihnite si naživo bláznivú klubovú MTV. Skákať až po plafón budeme s hviezdami popu, RnB, hip-hopu, punku aj brit rocku. Zažite znova časy, keď stredným školám vládla Britney Spears a kedy srdcia lámali chalani z Backstreet Boys. K slovu sa dostanú aj dídžeji HellHound & Trashman.

sobota / 22:00 hod. / KC Dunaj / vstupné 5 eur

Groovy Saturdays

Noc bude patriť dj-ovi Yellow Box. Chlapci s dobrým vkusom a bagmi plnými platní spravia z vašej soboty večer, na ktorý len tak nezabudnete.

sobota / 21:00 hod. / Nu Spirit Bar, Medená 16

Vianočno – silvestrovský koncert

Exkluzívny koncert Komorného Kaviarenského Telesa „K.K.T.“ Kapela zahrá v zložení: Richard Volný – bicie, Denis Pagáč – kontrabas, Juraj Bielik – gitara, Jozef Chorvát – trombón, Pavol Smolár – klarinet, tenor saxofón, Tomáš Vravník – spev. Zaspievať príde aj špeciálny hosť Silvia Soldánová.

nedeľa / 20:00 hod. / Café di Praga, Krížna ul. 17 / vstupné 8 eur / rezervácie telefonicky na čísle: +421 903 773 723

Snehová kráľovná na hrade

SNM-Múzeum Červený Kameň vás počas vianočných sviatkov, v dňoch 27. – 30. decembra, pozýva na predstavenie z vlastnej dielne, rozprávku Snehová kráľovná.

Ide o klasickú autorskú rozprávku napísanú géniom tohto žánru – Hansom Christianom Andersenom, už takmer pred dvesto rokmi. Podmaňujúci príbeh dobra so zlom, na vrchole ktorého stojí magická postava Snehovej kráľovnej, prešiel odvtedy nespočetným množstvom spracovaní.

Na hrade sa budú konať aj vianočné prehliadky, každých 30 minút v čase od 10:00 do 17:00 hod. Súčasťou podujatia budú už tradične aj stredoveké vianočné trhy v podaní občianskeho združenia Schatmansdorf.

piatok – pondelok / hrad Červený kameň / Vstupné na podujatie – dospelí 8 eur, seniori, študenti, a deti od 3 rokov – 4 eurá rodinné vstupné 22 eur

Rozprávková návšteva: Snehová kráľovná zavíta na Červený kameň
6
Galéria
Zdroj: Múzeum Červený Kameň

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie