TIPY NA TÝŽDEŇ: Prvý júlový týždeň ovládne divadlo, hudba aj história

Hoci majú kamenné divadlá počas leta prestávku, na Bratislavskom hrade sa vám dostane kultúry viac ako dosť.

Židovské osobnosti Bratislavy

V rámci podujatí konaných pri príležitosti Európskeho dňa židovskej kultúry bude 3. júla sprístupnená ďalšia výstava na bratislavských hradbách pod názvom Židovské osobnosti Bratislavy. Výstava predstaví významných židovských rodákov, ktorí sa svojimi schopnosťami a prácou preslávili nielen v Európe, ale aj v zámorí. Taktiež predstaví osobnosti, ktoré sa v Bratislave nenarodili, ale veľká časť ich života je spojená s Bratislavou, kde pracovali a tvorili.

pondelok / Bratislavské hradby / vstup voľný

Šermiarske utorky

Zábavné šermiarsko-divadelné vystúpenia, scénky, ukážky bojového umenia z obdobia gotiky, renesancie a baroka, ukážky šermiarskych techník, predvádzanie chladných a palných zbraní.

utorok / 18:30 / Stará radnica

Letné Shakespearovské Slávnosti 2017

Letné Shakespearovské Slávnosti vás aj tento rok pozývajú na Bratislavský hrad. Čaká vás 26 predstavení, premiérovo bude uvedená inscenácia Komédia Omylov v réžii Romana Poláka a derniérovo sa môžete tešiť na inscenáciu o vášni Othello v réžii Michala Vajdičku. 17. ročník festivalu privíta aj dve české predstavenia: Rómeo a Júlia z LSS Praha a Skutr a Hamlet z divadla v Ostrave. Na programe Letných shakespearovských slávnosti 2017 budú tri premiérové inscenácie.

utorok / 20:30 hod. / Bratislavský hrad / vstupenky podľa cenníka

Program k pamätnému dňu zahraničných Slovákov

V rámci Kultúrneho leta a hradných slávností 2017 vás BKIS a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí pozývajú na program k pamätnému dňu zahraničných Slovákov. Vystúpia zoskupenia z USA, Austrálie, Anglicka, Rumunska, Srbska a ďalších krajín.

streda / 19:00 hod. / Hlavné námestie / vstup voľný

Festival Music Square

Nenechajte si ujsť výnimočné koncerty na Hlavnom námestí, venované klasickej hudbe, jazzu, folku, world music a ďalším žánrom v rámci Kultúrneho leta a hradných slávností 2017. Vo štvrtok Jazz – Lektori letnej jazzovej dielne.

štvrtok / 20:00 hod. / Hlavné námestie / vstup voľný

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival I.

Medzinárodný festival pre detské, mládežnícke a dospelé spevácke zbory a orchestre. Kompletný program nájdete TU.

štvrtok – nedeľa / na rôznych miestach v meste / vstup voľný na všetky podujatia

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame