Kultúra

TIPY NA PREDĹŽENÝ VÍKEND: Obdobie hodov a vinobraní je v plnom prúde

Počas "trojdňového" víkendu vás do ulíc vytiahnu podujatia ako Dobrý trh, Fitfest, Račianske a Modranské vinobranie, Vajnorské a Vegánske hody či Krúžkovanie Ružinova.

Ilustračný obrázok k článku TIPY NA PREDĹŽENÝ VÍKEND: Obdobie hodov a vinobraní je v plnom prúde
14
Galéria

Račianske vinobranie

Návštevníkov čaká aj tento rok bohatý a rôznorodý program. Do Rače zavíta skupina Desmod, bratislavská punk-rocková kapela Iné Kafe, temperamentní Cigánski Diabli či dvorná skupina Celeste Buckingham King Shaolin. Nebudú chýbať ani tradičné kolotoče pre deti či stánky na Alstrovej a Detvianskej ulici. Pre milovníkov umenia budú pripravené výstavy na Miestnom úrade na Kubačovej ulici alebo v Nemeckom kultúrnom dome.

piatok – nedeľa / Rača

Modranské vinobranie

Nenechajte si ujsť tradičné oberačkové slávnosti v Modre, ktoré sú výnimočné tým, že zachovávajú a predstavujú aj prvky oberačkových slávností z prvej polovice 20. storočia. Môžete sa tešiť na ochutnávky vín a miestne gurmánske špeciality, regionálnu muziku, vystúpenia ochotníkov a bohatý sprievodný program.

piatok – nedeľa / Modra

Comics Salón a IstroCon

Festival sa venuje comicsu, anime, hrám, japonskej kultúre, scifi, fantasy a hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a rôzne kreatívne súťaže.

piatok – nedeľa / v piatok od 13:00 hod. / Dom kultúry Ružinov / vstupenka na tri dni 16,90 eur

Fitfest

V Bratislave sa bude tento víkend športovať vo veľkom štýle. Behanie, work out, zumba, salsa, hry pre najmenších, súťaže, prednášky od lekárov, známe osobnosti, tréneri, kozmetika, informácie o zdravom životnom štýle, vyšetrenie priamo na mieste, zdravotné poradenstvo. To všetko vás čaká na podujatí Fitfest.

od piatka 16:00 hod. do nedele 19:00 hod. / Hviezdoslavovo námestie a Medická záhrada / vstup voľný

Dobrý trh na Panenskej

Stretnime sa s priateľmi na Dobrom trhu v obľúbenom susedstve na Panenskej. Tešiť sa môžete na otvorené dvory, koncerty, workshopy či lekcie domáceho kompostovania. Tak, ako každý rok, aj tento bude Dobrý trh výnimočný a plný noviniek. Jednou z tých naj je, že sa trh z Panenskej rozširuje aj na Podjavorinskej u­licu.

piatok / od 10:00 do 17:00 hod. / na Panenskej a Podjavorinskej ulici / vstup voľný

Krúžkovanie Ružinova

Na podujatí sa na jednom mieste budú prezentovať organizácie, združenia, školy, tanečné súbory, športové kluby, seniorské centrá a iné subjekty z Ružinova, ktoré po celý rok ponúkajú voľnočasové aktivity. Deti si tak jednoducho budú môcť vybrať a odskúšať si, čo ich baví.

sobota / od 10:00 do 14:00 hod. / Park Andreja Hlinku / vstup voľný

Vajnorské hody

Vajnorské hody sú už tradične zasvätené Sedembolestnej Panne Márii, patrónke vajnorského kostola. Návštevníci sa môžu tešiť na pestrý kultúrny program, v ktorom nebude chýbať Vajnorská dychová hudba. Vystúpi aj populárna speváčka Sima Martausová či návšteva z Českej republiky Pavel Helan. Samozrejmosťou sú stánky s vínečkom, burčiakom a všelijakými dobrotami.

sobota / od 12:00 hod. / Park pod lipami / vstup voľný

Beh Pezinkom

Mesto Pezinok pozýva na príjemný beh už túto sobotu. Podujatie začne štartom v Zámockom parku, beh pokračuje mestom až k vinohradom, ktorých jedinečná atmosféra spolu s vôňou zrejúceho hrozna bežcom vytvoria nezabudnuteľný zážitok a ukáže krásy mesta.

sobota / od 11:00 hod. / štart v Zámockom parku

Univerzitná regata

Na Dunaji budeme v sobotu svedkami veľkého športového duelu. Uskutoční sa totiž tradičný súboj osemveslíc Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity. Tímy vyštartujú na trať pod hradom Devín a cieľ bude v Lodenici Slovenského veslárskeho klubu – Aušpic, na petržalskom brehu Dunaja.

sobota / 15:00 hod. / štart pod hradom Devín / vstup voľný

Vegánske hody

V nedeľu vás v Starej Tržnici privíta vôňa už známych Vegánskych hodov. Návštevníkov čaká takmer 30 stánkov s ponukou vegánskych špecialít od overených reštaurácií, začínajúcich projektov, ale aj od kuchárskych talentov, ktoré budú súťažiť v ankete o najlepšiu kuchyňu. Tešiť sa však môžete aj na prednášky, inšpiratívne kuchárske show či prezentácie mimovládnych organizácií bojujúcich za práva zvierat.

nedeľa / od 10:00 do 21:00 hod. / Stará tržnica / vstup voľný

Tipy na víkend (15. - 17.9.)
14
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM