Rôzne

Tip na výlet: Farma neďaleko Bratislavy ponúka oddych a zábavu pre celú rodinu

Ak hľadáte program, ako zabaviť vaše deti počas prázdnin, máme pre vás jeden tip. Farmu Pod Gaštankou v Modre sa rozhodne oplatí navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet: Farma neďaleko Bratislavy ponúka oddych a zábavu pre celú rodinu
Zdroj: FB Farma Pod Gaštankou

Hľadáte tiché miesto v prírode, kde by ste si mohli s celou rodinou oddýchnuť a prežiť príjemný deň? Jedno také nájdete kúsok od Bratislavy schované medzi vinicami. Na farme Pod Gaštankou v Modre vám deň utečie ako voda. A nudiť sa rozhodne nebudete.

Vozenie na koni

Aká by to bola farma bez zvieratiek? Tie nechýbajú ani v Modre. Deti si ich môžu zblízka pozrieť a dokonca aj pohladkať. Na farme nájdete kone, ovce, kozy, králiky, prasiatka, sliepky, kačice, husi, psy, mačky i pávy, ktoré môžete aj nakŕmiť.

Odvážnejšie deti môžu využiť služby koníka Larsona a pozrieť sa na svet z jeho chrbta. Koník má pokojnú povahu, takže sa o svoje ratolesti nemusíte báť.

Nezostanete ani hladní

Na farme nechýba ani záhradka, v ktorej pestujú kvety, bylinky, zeleninu či ovocné kríčky. Návštevníci sa môžu inšpirovať a taktiež sa zapojiť do zalievania. Pre deti sú pripravené aj malé náradia a záhradka im tak prináša aj výchovný charakter. Okrem toho sa môžu zabaviť v tvorivých dielničkách, na ihrisku s preliezačkami alebo si zahrať šach na veľkej šachovnici.

Ak vám za celý deň vyhladne, k dispozícii je útulná reštaurácia, v ktorej sa môžete občerstviť a ochutnať rôzne špeciality. Kto by mal chuť na opečenú slaninku či špekáčik, môže si ho sám upiecť na ohni. Prenájom opekaniska však treba dopredu ohlásiť.

Farma Pod Gaštankou v Modre na Kalinčiakovej ulici je počas letných mesiacov otvorená od piatka do nedele od 9:00 do 21:00 hod.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM