Kultúra

Štartuje prázdninová ZÁBAVA v Bratislave: Kultúrne LETO ponúkne viac ako 330 podujatí

Chýbať nebudú ani Bratislavské korunovačné dni, Letné shakespearovské slávnosti či hudobný festival VivaMusica!. Súčasťou podujatia bude aj obľúbený festival Biela noc.

Ilustračný obrázok k článku Štartuje prázdninová ZÁBAVA v Bratislave: Kultúrne LETO ponúkne viac ako 330 podujatí
17
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislava bude najbližšie mesiace opäť zaplnená hudbou, koncertmi, divadelnými vystúpeniami, workshopmi, komentovanými prechádzkami so sprievodcami či filmovými premietaniami.

Množstvo žánrov

V hlavnom meste odštartuje v piatok (24. 6.) v poradí 47. ročník najväčšieho a zároveň najstaršieho multižánrového festivalu Bratislavské kultúrne leto.

Do konca septembra ponúkne viac ako 330 podujatí na viac ako 50 scénach v rámci celého hlavného mesta. Program festivalu je aj tento rok pripravený tak, aby bolo možné zažiť kultúru na rôznych miestach mesta.

Rozprávky a hry

V historickom centre budú dominovať dve kultúrne scény, a to Klarisky s koncertmi či divadelnými rozprávkami, a mestské hradby s koncertmi či komunitnými podujatiami. Živou kultúrnou scénou by malo byť aj Nádvorie sv. Jána Nepomuckého pre fanúšikov spoločenských hier.

Korunovačné dni aj Biela noc

Chýbať nebudú ani Bratislavské korunovačné dni, Letné shakespearovské slávnosti či hudobný festival VivaMusica!. Súčasťou podujatia bude i 46. ročník Gitarového festivalu J. K. Mertza, 13. ročník Katedrálneho organového festivalu, Medzinárodný mládežnícky festival či Bratislavské divadelné noci. Návštevníci sa môžu tešiť aj na medzinárodný festival súčasného umenia Biela noc, festival umenia Spomienka na Deža, Galaprogram Divých makov či letný open-air festival Tribute Fest 2022.

Nová mestská kultúrna scéna bude opäť v Sade Janka Kráľa s pondelkovými cvičeniami, štvrtkovými diskusiami, piatkovými koncertmi a nedeľnými programom pre rodiny s deťmi.

Programovú štruktúru festivalu obohatia aj tento rok programy bratislavských organizácií (Múzeum mesta Bratislavy, Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica) i viacerých mestských častí.

Rande s mestom

Svoju kultúru a zvyky rôznych krajín sveta predstavia veľvyslanectvá rôznych krajín na Slovensku. Ukážky bojového umenia aikido, koncert japonských piesní, príprava makisuši a ako vyzerá čajový obrad sa dozvedia návštevníci počas Japonského dňa. Francúzske delikatesy budú môcť ochutnať počas Francúzskeho dňa.

Počas leta bude pokračovať aj cyklus vychádzok so sprievodcami po Bratislave Rande s mestom. Vychádzky sa budú konať každú stredu a sobotu, špeciálna vychádzka pre rodiny s deťmi bude vždy v nedeľu. Ponuku vychádzok doplnia prehliadky určené pre obyvateľov z Ukrajiny.

Dramaturgom a organizátorom festivalu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS). Program bude priebežne dopĺňaný na webovej stránke www.kulturneleto.sk. Oficiálne otvorenie festivalu sa bude niesť v znamení športového podujatia bratislava-inline.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Letné Shakespearovské slávnosti
5
Galéria
Zdroj: wshakespeare.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM