Samospráva

Staré Mesto má nového prednostu miestneho úradu, je ním J. Lazar

Riadneho prednostu nemal miestny úrad v Starom Meste od začiatku augusta 2017. Dovtedajšieho prednostu Petra Jesenského vtedy odvolal bývalý starosta Radoslav Števčík.

Ilustračný obrázok k článku Staré Mesto má nového prednostu miestneho úradu, je ním J. Lazar
Zdroj: TASR

Staré Mesto má nového prednostu miestneho úradu. Stal sa ním Ján Lazar, ktorý do funkcie nastúpil 20. februára. Na tejto pozícii nahradil Ivetu Hahnovú, ktorá bola dočasne poverená vedením staromestského miestneho úradu od augusta 2017.

Nový prednosta

„Pôsobil vo viacerých manažérskych pozíciách v komerčnom sektore i štátnej správe. Pôsobil aj v treťom sektore ako ekonomický riaditeľ nadácie a podieľal sa taktiež na niektorých filantropických projektoch,“ uviedol Matej Števove, hovorca staromestskej starostky.

V minulosti pôsobil napríklad aj ako generálny riaditeľ sekcie ekonomiky na Ministerstve vnútra SR, v Kancelárii Národnej rady SR či ako riaditeľ súkromného rádia.

Bývalý prednosta

Riadneho prednostu nemal miestny úrad v Starom Meste od začiatku augusta 2017. Dovtedajšieho prednostu Petra Jesenského vtedy odvolal bývalý starosta Radoslav Števčík. Stalo sa tak po tom, ako sa objavili informácie o obchode firmy bývalého prednostu a Ladislava Bašternáka.

„Považujem za neprijateľné, aby zamestnanec miestneho úradu či jemu blízke osoby obchodovali s podnikateľom, ktorý čelí podozreniam z daňových únikov. Nechcem, aby súkromné aktivity jedného úradníka vrhali zlé svetlo na prácu celého miestneho úradu,“ uviedol v tom čase pre TASR na margo udalostí Števčík.

Vedením staromestského miestneho úradu bola odvtedy dočasne poverená Iveta Hahnová. Tá na úrade pôsobí ako vedúca oddelenia legislatívno-právneho. Hahnová je po novom okrem šéfky daného oddelenia aj zástupkyňou nového prednostu.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM