Kandidátka Z. Aufrichtová prichádza s programom 5x5 Za Staré Mesto

Zuzana Aufrichtová je jedným z deviatich uchádzačov, ktorí podali kandidačné listiny na post starostu Starého Mesta.

Ilustračný obrázok k článku Kandidátka Z. Aufrichtová prichádza s programom 5x5 Za Staré Mesto
Zdroj: Zuzana Aufrichtová FB

Zlepšenie bezpečnosti, vytvorenie kvalitného verejného priestoru, podpora aktivít v danom priestore, participatívnosť a zlepšenie fungovania miestneho úradu. To je päť priorít, ktoré tvoria základ volebného programu kandidátky na starostku Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej.

5×5 Za Staré Mesto

Program kandidátky – po novom sedemkoalície SaS, Zmena zdola a OKS a hnutí OĽaNO, Sme rodina, NOVA a KDH – nesie názov 5×5 Za Staré Mesto.

„Volebný program vychádza z idey, že 25 poslancov tvorí miestne zastupiteľstvo. Zároveň poskytuje 25 bodov riešení chúlostivých a problémových miest Starého Mesta,“ uviedla na stredajšej tlačovej konferencii Aufrichtová.

Základnými piliermi programu je päť priorít, ktoré sa odvíjajú od troch už predstavených programových téz. V každej z priorít ponúka päť riešení daného problému, dáva však zároveň priestor na participáciu občanov. Na svojej webovej stránke postupne predstavuje jednotlivé oblasti, ku ktorým sa tak môžu vyjadriť a diskutovať o nich samotní Staromešťania.

25 otázok

Zároveň je jeho súčasťou 25 otázok, ktorých odpovede tiež prispejú k tvorbe definitívneho programu. „Je to teda živý dokument a po voľbách vieme tieto priority garantovať, že budú dodržané,“ prisľúbila Aufrichtová. Ako ďalej podotkla, všetky návrhy a opatrenia budú pritom riešené v súlade s verejným záujmom, každý bude obsahovať dopad na blízke i širšie okolie. „A naprieč všetkými riešeniami budú ekologické, ekonomické a budú v súlade s ochranou pamiatok,“ skonštatovala Aufrichtová.

Kandidátka zároveň predstavila „svoj“ 25-členný tím kandidátov na miestnych poslancov, ktorých do boja o mandát v staromestskom zastupiteľstve posiela sedemkoalícia.

Zuzana Aufrichtová je jedným z deviatich uchádzačov, ktorí podali kandidačné listiny na post starostu Starého Mesta. Zatiaľ ide o neoficiálny počet, oficiálni kandidáti budú známi až po ich zaregistrovaní miestnou volebnou komisiou.

Zdroj: TASR