Rôzne Správy

Novinka v uliciach: K ponuke zdieľaných vozidiel pribudli elektrické skútre

Každý prenajímateľ sa pri prenájme elektrického skútra zaväzuje k dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v uliciach: K ponuke zdieľaných vozidiel pribudli elektrické skútre
Zdroj: Blinkee.city

Ďalšie zdieľané dopravné prostriedky v našom meste! Slovenský plynárenský priemysel (SPP) spustil v spolupráci s firmou Blinkee.city SK zdieľanie elektrických skútrov. K dispozícii je zatiaľ 61 vozidiel, SPP plánuje ich počet rozšíriť na 100. Podnik je otvorený expanzii tejto služby aj do ďalších miest Slovenska, informoval vo štvrtok hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Skúter s lokalizáciou

„Rozšírením možností zdieľaných služieb v oblasti ekologickej dopravy spoločnosť plynule nadväzuje na svoje zelené projekty, spojené s energetickou efektívnosťou, ochranou životného prostredia a znižovaním uhlíkovej stopy,“ uviedol Šebesta.

Podmienkou na využívanie elektrických skútrov je registrácia v mobilnej aplikácii Google Play alebo App Store a vodičský preukaz na malé motocykle.

Mladiství vo veku od 15 až 18 rokov sú zároveň povinní pri registrácii doložiť písomný súhlas zákonného zástupcu. Cena štandardnej jazdy je 0,19 eura za minútu, služba rovnako počíta s možnosťou pauzy, počas ktorej skúter ostáva rezervovaný pre jeho aktuálneho užívateľa. V čase pauzy nájomca platí 0,09 eura za minútu.

Jazda je povolená po celej Bratislave až po jej administratívne hranice a každý elektrický skúter je vybavený lokalizačným zariadením. Mimo definovanú zónu pohybu nájomca nemôže ukončiť prenájom a sú mu ďalej účtované poplatky. Štandardnou výbavou elektrického skútra je prilba a jednorazová hygienická sieťka na vlasy.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie