Rôzne

SOS linka funguje aj pre tých, ktorí sa sami brániť nevedia

Pred niekoľkými mesiacmi vznikla na pomoc týraným zvieratám každého druhu špeciálna linka, vďaka ktorej sa podarilo zachrániť už 82 zvierat.

Ilustračný obrázok k článku SOS linka funguje aj pre tých, ktorí sa sami brániť nevedia
3
Galéria
Zdroj: TASR

Pes. Najlepší priateľ človeka, hovorí sa. Napriek láske a oddanosti, ktoré nám denne tieto úprimné zvieratá preukazujú, stále sú medzi nami ľudia, ktorí sa im miesto pohladenia „odvďačia“ bolesťou a utrpením. Práve pre tie chúďatká vznikla špeciálna SOS linka.

Pomoc týraným

Občianske združenie SOS linka pre zvieratá v núdzi začalo svoju činnosť koncom apríla tohto roku. Založené bolo na pomoc týraným a zanedbaným zvieratám každého druhu na celom Slovensku.

Za šesť mesiacov činnosti má OZ na konte okolo 100 zachránených zvierat!

Ak viete o týranom alebo zanedbávanom zvieratku, ktoré potrebuje pomoc, kontaktujte občianske združenie telefonicky, každý deň od 8:00 do 21:30 hod. na telefónnom čísle 0907 332 835, alebo prostredníctvom e-mailu na adresu sosinspektori@gmail.com. V oboch prípadoch je možné zachovať anonymitu nahlasovateľa.

V čase mimo prevádzkových hodín SOS linky môžete zanechať sms správu s uvedením mesta/obce, kde chcete prípad týrania či zanedbania nahlásiť a telefónne číslo, kde vás môže OZ kontaktovať.

OZ eviduje približne 45 hlásení mesačne. Každý z podnetov je starostlivo vyhodnotený, riešený a v závažnejších prípadoch – vyhladovanie zvieraťa, držanie psa bez prístrešku na krátkej reťazi či zanedbávanie zdravotného stavu zvieraťa, je posunutý konkrétnemu inšpektorovi, ktorý do danej lokality aj sám vycestuje. V súčasnosti pre linku pracuje 34 inšpektorov.

Ilustračný obrázok

Týraný pes
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM