Tünde Sándorová Rôzne

Žltá stužka: Potrebujem priestor, nie som agresívny

V zahraničí dobre známa žltá stužka umožňuje majiteľom psíkov dopriať im lepší životný štandard. Vďaka nej môžu už z diaľky upozorniť iných psičkárov na to, že ich psík potrebuje priestor.

Ilustračný obrázok k článku Žltá stužka: Potrebujem priestor, nie som agresívny
7
Galéria

Stretli ste v parku psíka so žltou stužkou a neviete, čo to znamená? Tento psík potrebuje priestor. V žiadnom prípade ale nemusí ísť o agresívneho psí­ka.

Ak má na sebe psík uviazanú žltú stužku, rešpektujte to, nepribližujte sa k nemu a nechajte mu priestor. Pravdepodobne má psík zdravotné problémy alebo môže mať zlé skúsenosti s inými psami z minulosti.

Potrebujem priestor

Majitelia psíkov, ktorí potrebujú viac priestoru z niektorých z nižšie uvedených dôvodov, môžu ostatných psičkárov na túto skutočnosť upozorniť už z diaľky práve vďaka žltej stužke.

Stužka žltej farby sa priväzuje spravidla na vôdzku psíka. Stretnúť ale môžete aj psíkov so žltým motýlikom na obojku alebo žltou šatkou.

Žltá stužka môže upozorňovať na:

  • psík má zdravotné problémy alebo sa zotavuje po operácii
  • psík má zlé skúsenosti so psami alebo ľuďmi zo svojej minulosti, nerád sa teda kontaktuje, bojí sa ich alebo nemá rád ich prítomnosť
  • pes bol práve adoptovaný z útulku alebo prišiel z karanténnej stanice, zvyká si na nové prostredie, nových ľudí, ešte je neistý
  • pes prechádza výcvikom, nie je vhodné ho rozptylovať
  • psík je starý, potrebuje svoj pokoj a priestor
  • fenka sa hára, majiteľ si neželá kontakt so psom
  • výchova psíka bola nezvládnutá, majiteľ psíka neovláda, nevie predpokladať jeho reakcie

Nech už má psík akýkoľvek dôvod k noseniu žltej stužky, rešpektujte, že potrebuje priestor a doprajte mu ho aj za cenu toho, že váš psík sa chce veľmi hrať. Kontakt s takýmto psíkom by nemusel mať šťastný koniec. Majiteľ psíka so žltou stužkou vašu ohľaduplnosť ocení.

Čítajte aj: V Rači a Starom Meste sa rokuje o nových výbehoch pre psov

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie