Rôzne

Smädní v meste? Počas horúčav bude v centre mesta pripravená cisterna s pitnou vodou

Pre horúčavy, ktoré majú v najbližších dňoch zasiahnuť aj hlavné mesto, budú na Hlavnom námestí a na Poštovej ulici v Bratislave k dispozícii cisterny s pitnou vodou.

Ilustračný obrázok k článku Smädní v meste? Počas horúčav bude v centre mesta pripravená cisterna s pitnou vodou
Zdroj: TASR

O ochladenie vzduchu a komunikácií sa počas horúcich dní postarajú polievacie autá, ktoré budú jazdiť v uliciach centra hlavného mesta a jeho okolí, informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Osviežiť sa pohárom pitnej vody z cisterien môžu ľudia v piatok 17. júla a v sobotu 18. júla od 10.00 približne do 17.00 h, a to na Hlavnom námestí a na Poštovej ulici.

„Už počas posledných horúčav bol o túto možnosť skutočne veľký záujem. Približne 45.000 ľudí sa osviežilo pitnou vodou z cisterien, pričom sa vypilo viac ako 9000 litrov vody,“ priblížila Skokanová.

Prečítajte si viac: Voda z cisterien v centre mesta padla vhod. Počas horúčav osviežila asi 45-tisíc ľudí

Polievacie autá budú jazdiť počas piatka a soboty v uliciach centra Bratislavy a v jeho širšom okolí, a to v čase od 06.00 do 22.00 h. Mali by tak prispieť k ochladzovaniu ovzdušia, vozovky či zníženiu prašnosti v uliciach mesta.

„Počas posledných horúčav sa polialo viac ako 2,32 milióna m2 povrchu ciest,“ podotkla hovorkyňa.

Verejnosť má k dispozícii aj pitné fontány, ktoré fungujú nepretržite na Panskej ulici, Hviezdoslavovom námestí, Župnom námestí, Námestí SNP či na Hlavnom námestí. Osvieženie poskytnú aj bratislavské mestské kúpaliská, ktoré budú mať predĺženú otváraciu dobu do 20.00 h.

„Podľa vývoja počasia bude mesto rozhodovať o prípadnom predĺžení týchto opatrení,“ dodala Skokanová.

Aké bude počasie? Prečítajte si tu: Bratislavu varujú pred vysokými horúčavami. Teploty vystúpia až takto vysoko

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM