Rôzne

Slováci vytvorili novú aplikáciu, časť príjmov investujú do životného prostredia

Záhoráci vytvorili jedinečnú aplikáciu, v ktorej si môžete urobiť smajlíka z vlastnej fotografie! Polovica príjmov z predaja aplikácie pôjde na ochranu životného prostredia.

Ilustračný obrázok k článku Slováci vytvorili novú aplikáciu, časť príjmov investujú do životného prostredia
Zdroj: pixabay , SKUNKAGA

Slovenskí vývojári zo Záhoria vytvorili vlastnú komunikačnú platformu podobnú WhatsAppu alebo Viberu. Keďže sa však podľa vlastných slov už v minulosti venovali pomoci životnému prostrediu, rozhodli sa polovicu príjmov z predaja čiastočnej alebo plnej verzie aplikácie investovať do projektov, ktoré ho pomáhajú chrániť.

Vlastný smajlík

„Dnes spájame naše dva veľké sny. Už máme na stole projekty, ktoré podporíme z doteraz získaných finančných prostriedkov. Zatiaľ vyberáme z tých na ochranu lesov, zvierat a takisto aj z oblasti ochrany vodných zdrojov a čistenia čiernych skládok. Vnímame, že každý z nich je dôležitý, a preto by sme ho chceli podporiť. Jednotlivé projekty, ako aj výšku investícií budeme postupne zverejňovať,“ povedali Marek Mácha a Karol Bajus o využití financií.

Aplikácia SKG Messenger je dostupná od pondelka. Jej výhodou sú podľa autorov doplnkové funkcie, napríklad možnosť vytvoriť z fotografie vlastného smajlíka. Aplikácii podľahli aj slovenské celebrity, keďže jej súčasťou je vytváranie vlastných reálnych smajlíkov. Natrafíte tak na originálne sady Majka Spirita, Roba Pappa či Danky Bartekovej.

Mácha a Bajus vyvíjajú aj ďalšie aplikácie, komunikačná platforma je však vlajkovou loďou ich projektu SKUNKAGA.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie