Slováci a Rakúšania z prihraničných obcí Bratislavy sa zídu na druhom Plese susedov

Na slovensko-rakúskom Plese susedov na Kramároch očakávajú veľké množstvo hostí, pozvaný je aj predseda BSK J. Droba.

Ilustračný obrázok k článku Slováci a Rakúšania z prihraničných obcí Bratislavy sa zídu na druhom Plese susedov
Zdroj: TASR

Slováci a Rakúšania z neďalekých prihraničných obcí a Bratislavy sa 20. januára stretnú na druhom Plese susedov, ktorý sa bude konať opäť v hlavnom meste SR. Uviedla to organizátorka plesu, poslankyňa Obecného zastupiteľstva v rakúskom Wolfsthale Zuzana Ondrisová.

Priateľstvo

„Verím, že aj toto pomôže vzájomnej cezhraničnej spolupráci a vlastne uľahčí aj komunikáciu a budovanie dobrých vzťahov medzi obidvomi stranami, pretože zámerom je, aby sa Slováci aj Rakúšania lepšie spoznali a spriatelili aj prostredníctvom plesu,“ uviedla Ondrisová.

Na slovensko-rakúskom Plese susedov v Dancehouse Interklub Bratislava na Kramároch očakávajú okolo 150 hostí z Wolfsthalu, Bergu, Hainburgu, Potzneusiedlu a pozvaný je aj nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

V programe budú účinkovať obyvatelia z prihraničných rakúskych obcí. Moderovať bude Slávka Halčáková z Wolfsthalu spolu s Rolandom Geldnerom, o predtancovanie sa postará Interklub Bratislava, ktorý otvára aj Ples v opere a nebudú chýbať ani folklórne tance v podaní folklórneho súboru Devín.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR

Odporúčame