Správy Samospráva

Skvelá správa pre CYKLISTOV: Obľúbená cyklotrasa v lesoparku má nový povrch

Chystá sa aj projekt pod názvom Predĺženie promenády na Železnej studničke, ktorý nadväzuje na zrekonštruovanú cyklotrasu.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre CYKLISTOV: Obľúbená cyklotrasa v lesoparku má nový povrch
Zdroj: Mestské lesy v Bratislave

Hlavné mesto v spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave dokončilo opravu povrchu cyklotrasy v lesoparku medzi Železnou studničkou a Bielym krížom, ktorá je najviac využívanou asfaltovou cyklotrasou.

Povrch cyklotrasy pochádzal ešte zo 70. rokov minulého storočia. Dokončená bola rekonštrukcia posledného, 1,4-kilometra dlhého úseku od konečnej autobusov 43 po Dlhé lúky.

Cyklotrasa

„Tento konkrétny úsek je rovinatý a dostatočne široký, aby tu nevznikali konflikty medzi cyklistami a pešími turistami, a preto veríme že opravu ocenia všetci naši návštevníci,“ skonštatoval Matej Dobšovič, riaditeľ Mestských lesov v Bratislave. Podotkol, že ide o doháňanie investičného dlhu.

Zeleno značená cyklotrasa prechádza cez územia viacerých subjektov. Úsek v správe Mestských lesov má spolu deväť kilometrov Od Železnej studničky, konečnej autobusu 43, vedie cez obľúbené rekreačné miesta ako Dlhé lúky, Spariská, U Slivu, Červený kríž po hranicu Mestských lesov pod Bielym krížom.

Predĺženie promenády

V spolupráci s bratislavským magistrátom pripravuje mestská organizácia projektovú dokumentáciu ku komplexnej oprave cesty a chodníkov v úseku medzi odbočkou na Kačín a Snežienkou. Projekt pod názvom Predĺženie promenády na Železnej studničke vzišiel z architektonickej súťaže návrhov a nadväzuje na zrekonštruovanú cyklotrasu.

Jazdite opatrne!

Mestské lesy zároveň podotýkajú, že okrem rekonštrukcie ciest podporujú cyklistiku aj minimalizovaním počtu áut v lese, pravidelným zametaním ciest, kosením krajníc, prevádzkovaním servisných cyklostojanov, či údržbou rekreačného mobiliáru, ako sú lavičky, studničky i altánky. „Zároveň cyklistov prosíme jazdiť po lesoparku opatrne a dodržiavať Kódex ohľaduplnosti voči peším návštevníkom,“ vyzýva organizácia.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM