Kultúra

Skvelá akcia pre knihomoľov: Bratislavský knižný trh ponúka pestrý program

Sprievodný program podujatia ponúka detské bábkové predstavenie Tajomstvo oceánu Divadla SpozaVoza, DJ Samurai a DJ Tuzex sa postarajú o hudobnú produkciu.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá akcia pre knihomoľov: Bratislavský knižný trh ponúka pestrý program
7
Galéria
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Bratislavský knižný festival (BRaK) organizuje v sobotu 18. júla letné „pop-up“ podujatie. Uskutoční sa na Námestí Nežnej revolúcie pred Starou tržnicou v rámci tradičných trhov. Knižnú ponuku doplní kultúrny program pre deti aj dospelých. Informoval o tom festivalový tím.

Trh pre malé vydavateľstvá

Organizátori chcú týmto podujatím poskytnúť malým nezávislým vydavateľstvám priestor na podporu predaja a pomôcť im tak lepšie prekonať následky, ktoré ich postihli počas pandémie v dôsledku zatvorení kníhkupectiev.

„Bratislavský knižný trh je pop-up k pripravovanému siedmemu ročníku Bratislavského knižného festivalu, ktorý sa bude konať od 13. do 16. septembra v Novej Cvernovke. Zároveň je pilotným ročníkom trhov, z ktorých by sme chceli vybudovať pravidelnú tradíciu,“ uviedol riaditeľ BRaKu František Malík.

„Máme pocit, že v Bratislave nám totiž chýba poriadny knižný trh pre malé vydavateľstvá. Spojením so Starou tržnicou a využitím miesta, ktoré je s trhovou tradíciou späté historicky, ponúkame podujatie, ktoré má potenciál rozrastať sa a opakovať každoročne,“ do­dal.

Sprievodný program podujatia ponúka detské bábkové predstavenie Tajomstvo oceánu Divadla SpozaVoza, DJ Samurai a DJ Tuzex sa postarajú o hudobnú produkciu. Michal Hvorecký bude moderovať diskusiu s hosťkami Barbarou Sigmundovou a Gabrielou Magovou z OZ Doslov zameranú na tému prekladateľstva. Laco Kerata bude hosťom literárneho formátu Čau o piatej, v ktorom bude čítať zo svojich kníh. „Program ukončíme live koncertom mladej slovenskej popovej kapely Luis,“ avizujú organizátori.

Vstup je voľný. Podujatie bude trvať v sobotu 18. júla od 9.00 do 19.00 h.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM