Správy Samospráva

September prinesie ZMENY v MHD: Spoje budú premávať častejšie, pribudne aj NOVÁ linka

Nasledujúci mesiac prinesie obnovenie plnej prevádzky podľa režimu „školský rok“ a zlepšenie obslužnosti MHD vo viacerých častiach mesta.

Ilustračný obrázok k článku September prinesie ZMENY v MHD: Spoje budú premávať častejšie, pribudne aj NOVÁ linka
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk

Od 1. septembra pribudne viac spojov a na linkách MHD nastanú viaceré zmeny. Bratislava24 o tom informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB). Spolu so septembrovým nástupom žiakov a študentov do škôl DPB obnoví premávku liniek podľa režimu „školský rok“. Znamená to, že jednotlivé spoje budú premávať častejšie.

Električky budú mať posilnenú dopravu počas pracovných dní od rána do večera, pričom v ostatných časoch sa vzhľadom na dostatočnú kapacitu vozidiel intervaly nemenia.

Nová linka 163

Pre zlepšenie dostupnosti v lokalite Ivanskej cesty zavádza DPB novú linku 163, ktorá bude premávať každý deň – ráno smerom na Račianske mýto a podvečer smerom na Ivanskú cestu.

Trasa linky bude nasledovná: Za Mokráňom – Ivanská cesta – Trnavská cesta – Račianske mýto, pričom zastaví na všetkých zastávkach na trase.

Linka 61, ktorá premáva medzi Hlavnou stanicou a letiskom, po novom nebude obsluhovať zastávku „Fafruny“ a aj vďaka spomínaným úpravám bude cesta na letisko rýchlejšia.

Názov zastávky

DPB tiež zjednocuje názvy zastávok pri nákupnom centre na Ivanskej ceste. Zastávka „Pestovateľská“ bude mať od septembra názov „Avion, IKEA“ rovnako, ako v opačnom smere.

Na linke 139 zlepšuje dopravca vo vybraných časoch interval, takže linka bude počas celého dňa premávať každých 30 minút.

Palisády

Novinky sa dotknú aj časti obyvateľov Palisád v centre mesta. Pre nízky počet cestujúcich DPB neobnoví trolejbusovú linku 208 a ako náhradu posilní linku 147. Trasu doterajšej linky 208 pokrývajú linky 209, 212, 205, 207 a 147. Tie poskytujú dostatočnú kapacitu aj pre ďalších cestujúcich. V záverečnom úseku linku 208 nahradí práve linka 147, ktorá bude oproti súčasnosti posilnená dvojnásobne.

„Najzásadnejšou zmenou, vďaka ktorej budú cestujúci cestovať opäť komfortnejšie, je obnova režimu späť na školský rok. Znamená to viac spojov predovšetkým v špičkách pracovných dní. Ďalšie zmeny reagujú na aktuálne potreby mesta a jeho obyvateľov aj návštevníkov, preto posilňujeme dopravu tam, kde prieskumy ukazujú, že sú vozidlá plnšie,“ povedal predseda predstavenstva DPB a.s. Martin Rybanský.

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM