Rôzne

SaS chce, aby sa incidentom na Obchodnej ulici zaoberal brannobezpečnostný výbor

Predseda výboru Anton Hrnko si myslí, že by sa mohol výbor prípadom zaoberať až po tom, čo ho uzavrie policajná inšpekcia.

Ilustračný obrázok k článku SaS chce, aby sa incidentom na Obchodnej ulici zaoberal brannobezpečnostný výbor
21
Galéria
Zdroj: TASR

Poslanci opozičnej SaS žiadajú ministerku vnútra SR Denisu Sakovú (Smer-SD) a policajného prezidenta Milana Lučanského, aby pripravili analytickú správu o piatkovom (31. 5.) incidente na Obchodnej ulici v Bratislave a predložili ju na zasadnutie parlamentného brannobezpečnos­tného výboru. Predseda výboru Anton Hrnko (SNS) si myslí, že by sa mohol výbor prípadom zaoberať až po tom, čo ho uzavrie policajná inšpekcia.

Incident na Obchodnej

„Budeme žiadať, aby sa výbor celou situáciou zaoberal. Nie je to totiž prvý prípad, keď policajný zásah vzbudzuje pochybnosti o jeho primeranosti,“ reagoval na margo policajného zásahu počas piatkového incidentu člen výboru Ľubomír Galko (SaS).

Hrnko s návrhom SaS a tvrdením Galka nesúhlasí. „Takéto incidenty sa pri zásahoch polície dejú. Bol tam človek, ktorého bolo treba zastaviť, a polícia urobila všetko pre to, aby ho zastavila. Nevidím žiaden dôvod, aby sa okrem Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR zaoberal prípadom niekto iný.“ Dodal, že brannobezpečnostný výbor sa bude prípadom zaoberať len na základe pochybností zo záverov inšpekčnej služby MV SR. „Keď oni dajú vysvetlenie a budú tam nejaké pochybnosti, tak to môžeme dať na výbor,“ spresnil Hrnko.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy. Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval. Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Pri zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM