Správy Samospráva

Sánkobusom za večernými zimnými radovánkami: Na KAMZÍKU sa deti vybláznia aj po zotmení

Na Cvičnej lúke na Kamzíku sa budú môcť deti po dlhých rokoch sánkovať aj vo večerných hodinách.

Ilustračný obrázok k článku Sánkobusom za večernými zimnými radovánkami: Na KAMZÍKU sa deti vybláznia aj po zotmení
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Na Kamzík v Malých Karpatoch vypraví v piatok popoludní Dopravný podnik Bratislava „Sánkobus“. Premávať bude od 15.30 do 19.30 hod. na linke 144 medzi Kolibou a Kamzíkom, ako prípoj ku každému spoju trolejbusovej linky 44.

Sánkobus aj osvetlenie

Ako vás Bratislava24 už pred časom informovala, na Cvičnej lúke na Kamzíku sa budú môcť deti po dlhých rokoch sánkovať aj vo večerných hodinách. Mesto a Mestské lesy v Bratislave tam totiž opravili staré reflektory. „Osvetlenie bude zapnuté počas dní, keď je kopec zasnežený, približne do 21.00 hod.,“ spresnil magistrát.

Po tom, čo v Bratislave vo štvrtok (9. 12.) napadlo niekoľko centimetrov snehu, odporúča mesto sánkarom smerujúcim na Kamzík využiť „Sánkobus“ na MHD linke 144 a vyhnúť sa problémom s parkovaním. „Premávať bude počas voľných dní a v prípade priaznivých snehových podmienok aj cez pracovné dni,“ spresnilo mesto.

Dopravca deklaruje, že v prípade snehu a vhodných podmienok na zimné športy plánuje tento spoj vypravovať denne a v predĺženej prevádzke až do 19.30 h. Aktuálne informácie o prevádzke Sánkobusu aj v ďalších dňoch nájde verejnosť na webe mestského dopravcu.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM