KAW Rôzne Správy

SAMOZBER jahôd sa rozbehol aj v okolí Bratislavy. Kam sa môžete vybrať na sladké plody?

V júni sa sezóna zberu jahôd rozbieha naplno, ovocia sa rodí najviac a plody sú najsladšie.

Ilustračný obrázok k článku SAMOZBER jahôd sa rozbehol aj v okolí Bratislavy. Kam sa môžete vybrať na sladké plody?
Zdroj: Dnes24.sk

Vôňa a sladučká chuť jahôd sa výrazne spája s pokročilou jarou a letom. Konečne sme sa dočkali a červené plody už zapĺňajú aj polia v okolí Bratislavy. Poradíme vám, kde si ich môžete nazbierať.

Kam za jahodami?

Predtým, ako sa s košíkmi vyberiete za sladkými plodmi, odporúčame overiť si samozbery na stránkach ich poskytovateľov. Zber totiž do veľkej miery závisí od odrody jahôd a tiež od počasia. V júni sa sezóna rozbieha naplno, jahôd sa rodí najviac a sú najsladšie.

Dunajská Lužná

Samozber v Dunajskej Lužnej odštartoval pred pár dňami. Presné dni a hodiny zberu je potrebné sledovať na webovej stránke predajcu. Odvíjajú sa totiž od rýchlosti dozrievania plodov.

Samozber bude otvorený v závislosti od počasia. Cena za kilogram jahôd je aktuálne 3,30 eur, čo je viac ako minulý rok v tomto období. Aktuálne informácie o samozbere nájdete TU. V Dunajskej Lužnej si okrem jahôd môžete nazbierať aj hrášok. Jeho cena je 2,50 eur za kilogram.

Rajka a okolie

Obľúbeným miestom zberu jahôd pre Bratislavčanov je aj Rajka. Jahodovísk je viac a nájdete ich podľa informačných tabúľ. Platiť sa dá v eurách alebo aj vo forintoch. Pri odbere pod 10 kg zaplatíte 790 forintov, pri odbere nad 10 kíl len 735 forintov. Akcia nad 10 kg obratých jahôd platí len vtedy, ak obraté jahody sú vážené spolu.

Kúsok za hranicami môžete jahody zbierať v lokalite Nové pole – Cez Rajku smer Bezenye a hneď za vodojemom v Rajke odbočte vľavo. Po približne 400 metroch odbočte doprava a dostanete sa na pole. Jahody nájdete aj na Starom poli – oproti futbalovému ihrisku, pri koniarni, smer Čunovo či v obci Mosonmagyaróvár – pri hlavnej ceste číslo 1 oproti rozhlasovej stanici.

Jahodové polia nájdete aj v dedinke Wolfsthal v Rakúsku, cena za kilogram jahôd je 4,90 eur. Sladké jahody ponúkne aj Asparagus Veľké Leváre, kilogram stojí 3 eurá.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM