Kultúra

Ružinovská zima 2018 bude nabitá kultúrou aj sladkými darčekmi pre najmenších

Súčasťou Ružinovskej zimy bude aj charitatívna zbierka vianočného pečiva pod názvom Upečené z lásky.

Ilustračný obrázok k článku Ružinovská zima 2018 bude nabitá kultúrou aj sladkými darčekmi pre najmenších
12
Galéria
Zdroj: Cultus Ružinov

Advent je obdobie, počas ktorého sa tešíme na najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. Aj tento rok pripravil Cultus Ružinov a mestská časť Bratislava-Ružinov veľké množstvo podujatí.

Ružinovské Vianoce

Ružinovská zima začína 1. decembra, a to divadelným predstavením Vianočníček v SD Nivy a končiť bude 23. decembra rozsvietením poslednej adventnej sviece v Parku A. Hlinku.

Program bude pokračovať v DK Ružinov jedinečným orchestrálnym predstavením Tuksoy, na ktorom zaznejú po prvýkrát na Slovensku vybrané skladby turkických skladateľov z celého sveta. Komorný orchester Medzinárodnej organizácie turkickej kultúry odprezentuje už 2. decembra 2018 o 18:00 hod. výber tých najtalentovanejších mladých umelcov z Azerbajdžanu, Kazachstanu, Kirgizska, Uzbekistanu, Turkménska a Turecka.

Už tradične sa návštevníci môžu tešiť na Ružinovské folklórne Vianoce s FS Karpaty 13. decembra o 18:00 hod., po ktorom sú všetci návštevníci pozvaní na kapustnicu. Vstupenky na Turksoy a Ružinovské folklórne Vianoce si môže zdarma vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove u informátora v DR Ružinov (každý deň od 7:00 do 22:00 hod.). Počet je obmedzený.

Vianočný festival s deťmi

Prispieť svojou troškou budú môcť Ružinovčania na charitatívnom podujatí, a to dňa 15. decembra pod názvom Vianočný festival s deťmi. Cieľom podujatia je finančne prispieť sociálne slabším rodinám a darovať im darček pod stromček.

Súčasťou Ružinovskej zimy bude aj charitatívna zbierka vianočného pečiva pod názvom Upečené z lásky. MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vyzýva všetkých dobrých ľudí, ktorý radi pečú a majú dobré srdce, aby tento rok napiekli o trochu viac pre tých, ktorým vianočné pečivo na stole bude chýbať. Vianočné pečivo môžete priniesť 23. decembra 2018 do DK Ružinov (Ružinovská 28) od 9:00 do 12:00 hod.

Advent v parku

V Parku Andreja Hlinku sa bude každú nedeľu zapaľovať svieca na adventnom venci so sprievodným programom: Katka Ivánková, ZUŠ sv. Cecílie, spevácky zbor Cantus a na záver zaznejú Vianočné klavírne melódie. Deti sa môžu tešiť na príchod Mikuláša 6. decembra o 17:00 hod. v Parku A. Hlinku, ktorý ich obdarí sladkým prekvapením.

Pre tých najmenších bude pripravené 8. decembra o 10:00 hod. v SD Nivy Vianočné filmové premietanie. Po kine príde Mikuláš so sladkým prekvapením.

Všetky deti sú pozvané na tvorivé dielne, ktoré sa konajú 7. a 14. decembra o 17:00 hod. v SD Prievoz. Uvidíte rôzne možnosti zdobenia medovníčkov aj tradičné techniky zdobenia. Tradičné Prievozské Vianočné trhy sa konajú 14. decembra. Pre návštevníkov je pripravená súťaž o najkrajšiu detskú pohľadnicu, koledy s DFS Trávniček a tradičný adventný trh z vlastnoručnými výrobkami.

Bratislava24.sk informoval Patrik Cucor, marketingový manažér Cultus Ružinov, a. s.

Ružinovská zima 2017
12
Galéria
Zdroj: Cultus Ružinov
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM