Rôzne Samospráva

Rusovce chcú v tomto roku napojiť cyklotrasu na medzinárodnú cestu Eurovelo 6

Cyklisti nielen v Rusovciach sa majú na čo tešiť. Miestna samospráva má v pláne napojiť cyklotrasu na trasu Eurovelo 6 cez Gaštanovú alej.

Ilustračný obrázok k článku Rusovce chcú v tomto roku napojiť cyklotrasu na medzinárodnú cestu Eurovelo 6
Zdroj: TASR

V bratislavskej mestskej časti Rusovce vlani dobudovali kanalizáciu. V tomto roku chcú zrealizovať pripojenie cyklotrasy na medzinárodnú cestu Eurovelo 6. Potvrdil to starosta Rusoviec Dušan Antoš.

Projektová dokumentácia na cyklotrasu

„Okrem dokončenia kanalizácie v celej obci sme spracovali Územný plán Rusovce – Sever a odovzdali sme ho na odsúhlasenie na Okresný úrad v Bratislave. Zatiaľ sme nedostali odpoveď a pripravili sme aj projektové dokumentácie na cyklotrasu od otočiska autobusov na Balkánskej ulici až po napojenie na cyklotrasu Eurovelo 6 cez Gaštanovú alej," uviedol Antoš s tým, že viaceré aktivity, ktoré začali pripravovať v minulom roku, by sa vrátane cyklotrasy mali zrealizovať v tomto roku.

„Podali sme projekt. Keď nebudeme úspešní, tak sa cyklotrasa robiť nebude, ale prepokladám, že v rámci IROP tie peniaze dostaneme. Je to okolo 750 000 eur, dosť náročný projekt na stavbu a najmä na financie, tak dúfam, že budeme úspešní," doplnil Antoš.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie