Rôzne

FOTO: Okolo historického centra Bratislavy vznikla nová cyklotrasa

Cyklisti budú prechádzať centrom bezpečnejšie. Na viacerých uliciach sa v týchto dňoch objavili žiarivé zelené pruhy.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Okolo historického centra Bratislavy vznikla nová cyklotrasa
6
Galéria

Projekt cyklotrasy okolo historického centra Bratislavy v dĺžke viac ako 2 km pre mesto vypracovala Cyklokoalícia v spolupráci s českým štúdiom. Rozpracovaný je už od roku 2011.

Historický okruh

V týchto dňoch sa na cestách konečne začali objavovali zelené pásy, čo potešilo nejedného cyklistu. „V posledných dňoch sa na Jesenského, Štúrovej, Nám. SNP, Kapucínskej, Židovskej a na Rybnom námestí objavuje nové dopravné značenie, ktoré zjednoduší pohyb cyklistov v centre,“ teší sa realizácii nových cyklotrás Cyklokoalícia.

Historický okruh cyklotrasou je vedený z Hurbanovho námestia cez Kapucínsku a Židovskú ulicu na Rybné námestie, a ďalej cez Paulínyho, Jesenského a Štúrovu ulicu na Námestie SNP a späť na Hurbanovo námestie.

Cyklisti by tak nemuseli prechádzať krížom cez pešiu zónu, čo by predchádzalo zbytočným stretom s chodcami.

Hlavné mesto vyčlenilo v tomto roku na výstavbu a údržbu cyklotrás z rozpočtu viac ako 600 000 eur, čo je takmer dvojnásobok oproti roku 2016. Mesto, ako aj primátor, majú záujem na budovaní cyklotrás, ktoré do veľkomiest ako Bratislava patria a sú dôležitou súčasťou alternatívnej formy dopravy.

Okolo historického centra Bratislavy vznikla nová cyklotrasa
6
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie