Ruiny sa zmenili na "pôvodnú" stavbu. Bratislavská kalvária dostáva staronovú tvár
Z Kalvárskeho vrchu, ktorý je ešte stále aj miestom modlitieb, príležitostných pútí a krížových ciest, je krásny výhľad na časť Bratislavy.

Na obnove bratislavskej Kalvárie sa pracuje už niekoľko rokov. V máji pred dvoma rokmi otvorili vynovenú časť krížovej cesty. Aktuálne sa obnovuje torzo stavby pôvodného zastavenia Krížovej cesty, ktorá bola už ruinou.
Obnovujú Krížovú cestu
Obnovu realizuje občianske združenie BRATISLAVSKÁ KALVÁRIA (BAKA) so súhlasom Bratislavskej arcidiecézy a podľa metodického usmernenia Krajského pamiatkového úradu Bratislava.
„Zastavenie bude zrekonštruované do pôvodnej podoby a stane sa súčasťou obnovenej Krížovej cesty ako jej VI. zastavenie,“ informuje OZ BAKA na sociálnej sieti.
Obnovu Kalvárie je financovaná z grantov Nadácia SPP, Nadácie EPH a finančného daru dobrodinca, ktorý nechce zverejňovať svoje meno.
Zničená a zdevastovaná
Kalvária vznikla v rokoch 1694 až 1702 ako jedna z prvých a najvýznamnejších kalvárií na území Slovenska i v celom Uhorsku. Nástupom komunistického režimu v 50. rokov 20. storočia však bola zničená a zdevastovaná.
Miesto prechádzok a modlidieb
Dodnes sa zachovala časť pôvodnej cesty, postupne sa však realizuje jej revitalizácia. Z Kalvárskeho vrchu, ktorý stále slúži ako miesto modlitieb, príležitostných pútí a krížových ciest, je výhľad na časť Bratislavy. Kúsok nižšie sa nachádza Kostol Panny Márie Snežnej a lurdská jaskyňa so soškou Panny Márie z bieleho mramoru, pri ktorej veriaci osadili tisícky pamätných ďakovných tabuliek adresovaných svätici.