Zdroj: Dnes24.sk

Rozsiahle dopravné obmedzenia v Bratislave odštartujú už dnes. Potrvajú mesiace a roky

Obmedzenia budú mať negatívny dosah na dopravu vo viacerých častiach Bratislavy. Zaťažená bude najmä mestská časť Ružinov a ulice Gagarinova, Landererova či Bajkalská.

Aktualizované Rôzne Správy
Aktualizované Rôzne Správy

Rozsiahle dopravné obmedzenia v Bratislave odštartujú už dnes. Potrvajú mesiace a roky

Obmedzenia budú mať negatívny dosah na dopravu vo viacerých častiach Bratislavy. Zaťažená bude najmä mestská časť Ružinov a ulice Gagarinova, Landererova či Bajkalská.

Zdroj: Dnes24.sk

V Bratislave sa od piatka začínajú rozsiahle dopravné obmedzenia. Súvisieť budú s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne prestavbou mimoúrovňovej križovatky Prievoz, a s výstavbou podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy.

Mesiace a roky

V prípade Mlynských nív pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch a pri D4 a R7 v rokoch. Magistrát i polícia upozorňujú, že Bratislavu čaká náročné obdobie, ktoré si bude vyžadovať veľa trpezlivosti. Prvý nápor na dopravu sa očakáva v pondelok (18. 2.).

Uzávera ulice Mlynské nivy potrvá jeden rok. V prvom polroku pôjde o úplnú uzáveru ulice, počas druhého polroka bude ulica sprejazdnená pre MHD. „Stavby v oblasti Prístavného mosta potrvajú dva roky s tým, že práce sú rozdelené do šiestich etáp a každá ďalšia etapa bude pre dopravu využívať aj stavby, ktoré sú postavené v predchádzajúcej etape,“ priblížil primátor Bratislavy Matúš Vallo s tým, že dosah na dopravu sa pri ďalších uzáverách bude postupne znižovať.

Prievoz a Mlynské nivy

Dopravné obmedzenia súvisiace s uzáverou križovatky Prievoz sa začnú postupne v piatok od 20:00 hod. Práce na uzávere križovatky budú prebiehať pod dohľadom polície a ukončené by mali byť v sobotu (16. 2.) do 7:00 hod. „Odvtedy sa bude potrebné riadiť dočasným dopravným značením a obchádzkovými trasami,“ uviedol stavebník D4 a R7.

Postupne sa bude uzatvárať aj časť ulice Mlynské nivy. Od piatka rána bude Páričkova ulica uzavretá pre osobnú automobilovú dopravu a začne sa rozmiestňovať značenie. Počas dňa sa budú realizovať zastávky pre MHD. Od piatka už verejnosť na Páričkovej ulici nemôže parkovať. Svetelná signalizácia na križovatke Mlynské Nivy – Karadžičova bude vypnutá od sobotného rána a riadiť ju bude polícia.

Od nedeľného (17. 2.) rána bude vypnutá svetelná signalizácia na križovatke Mlynské Nivy – Košická – Svätoplukova a križovatku bude riadiť polícia. V pondelok ráno, približne o 04:30 hod. sa naraz spustí svetelná signalizácia v oboch križovatkách už v novom režime a ulica Mlynské nivy bude uzavretá. MHD bude od tohto momentu presmerovaná cez Páričkovu ulicu.

V prípade rekonštrukcie časti Mlynských nív a budovania podzemného kruhového objazdu, bude všetka doprava vylúčená v úseku Svätoplukova-Karadžičova. Obchádzková trasa pre autá bude viesť po Košickej a Landererovej, vozidlá MHD a taxi budú mať povolenú jazdu po Páričkovej v oboch smeroch.

Cestovať MHD sa oplatí!

Obmedzenia budú mať podľa mesta negatívny dosah na dopravu vo viacerých častiach Bratislavy. Zaťažená bude najmä mestská časť Ružinov a ulice Gagarinova, Landererova či Bajkalská. Uzávery sa dotknú aj niektorých liniek MHD, najmä 70, 74, 87, N74, 21, 25, 50, 70, 88, 205, N61 a X72.

Hlavné mesto chce, aby verejnosť na presun po Bratislave preferovala verejnú dopravu. Od pondelka 18. februára až do konca marca budú preto linky MHD 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť pre cestujúcich zadarmo. Okrem toho Bratislavská integrovaná doprava (BID), ako koordinátor Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), ponúka v tomto období aj 50-percentnú zľavu z týždenného cestovného lístka, ktorý si cestujúci zakúpia prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK.

„Prosím všetkých Bratislavčanov o zhovievavosť, trpezlivosť, spoluprácu a toleranciu. Snažíme sa dosahy tejto situácie čo najviac zmierniť,“ povedal Vallo. Najrýchlejším spôsobom prepravy v dotknutom území bude podľa primátora MHD, a to aj vďaka novým vyznačeným pruhom určeným pre verejnú dopravu.

Od pondelka 18. februára až do konca marca budú linky MHD 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť pre cestujúcich zadarmo. Mesto pripravilo aj záchytné parkoviská s kapacitou do 700 miest v blízkosti zastávok MHD.

Viac informácií môže verejnosť nájsť na webe www.zvladneme.to alebo na sociálnej sieti na stránke s názvom Polícia SR – Bratislavský kraj. Od pondelka bude k dispozícii aj informačná linka 0800 242 000.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Facebook
Uzávery D4R7 a Mlynské nivy: Záchytné parkoviská a bus pruhy
16
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM