Zdroj: Dnes24.sk

Bratislava má ďalšie záchytné parkovisko, začne sa vyznačovať aj bus pruh na Gagarinovej

Zo záchytného parkoviska na Zlatých pieskoch má byť pohodlný prístup na MHD, napríklad električku číslo 4 smerom do centra mesta.

Rôzne Správy
Rôzne Správy

Bratislava má ďalšie záchytné parkovisko, začne sa vyznačovať aj bus pruh na Gagarinovej

Zo záchytného parkoviska na Zlatých pieskoch má byť pohodlný prístup na MHD, napríklad električku číslo 4 smerom do centra mesta.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Facebook

Bratislava chce zmierniť dosah dopravných obmedzení, ktoré v meste nastanú od 15. februára a motivovať ľudí k používaniu MHD. Zabezpečila preto ďalšie záchytné parkovisko na Zlatých pieskoch s kapacitou 130 miest. Využiť ho môžu vodiči jazdiaci zo smeru Trnava a Senec. Od pondelka (11.2.) začne mesto vyznačovať aj bus pruh na Gagarinovej ulici. Informuje o tom bratislavský primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti.

Parkovisko na Zlatých pieskoch

Zo záchytného parkoviska na Zlatých pieskoch má byť pohodlný prístup na MHD, napríklad električku číslo 4 smerom do centra mesta. „Je to tretie parkovisko v poradí, ktoré otvárame, spolu už majú kapacitu 680 miest. Pracujeme na tom, aby sme čoskoro otvorili aj ďalšie,“ informuje primátor.

Magistrát chce zväčšiť o ďalších 100 miest kapacitu existujúceho záchytného parkoviska pri cintoríne vo Vrakuni a zriadiť záchytné parkovisko na Baltskej ulici. Zo smeru Mosta pri Bratislave plánuje zriadiť mesto záchytné parkovisko pri železničnej zastávke Vrakuňa. Na križovatke Uzbecká-Vrakunská nainštalujú inteligentné semafory, ktoré budú prednostne púšťať MHD. Na niektorých križovatkách chce mesto umiestniť aj krátke bus pruhy.

Bus pruh do centra

Na Gagarinovej, ktorá bude počas dopravných obmedzení jedna z najvyťaženejších ulíc, začne mesto od pondelka vyznačovať bus pruh smerom do centra mesta.

„V pravom pruhu bude jazdiť verejná a nákladná doprava, v ďalších dvoch pruhoch osobné autá. Pruhy sa začnú vyznačovať už od pondelka vždy v noci a jednotlivé vyznačené úseky sa budú spúšťať postupne,“ spresnil Vallo. Ako tvrdí, na dopravu by to nemalo mať negatívny vplyv, keďže ide o tú stranu Gagarinovej ulice, kde tretí pruh – bus pruh pribúda k už existujúcim dvom pruhom.

Bus pruh má byť vyznačený od zastávky cintorín Vrakuňa až po Mlynské nivy. Mesto sa snaží presvedčiť vodičov, aby počas dopravných uzáver presadli do MHD. Od 18. februára až do konca marca bude aj preto na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť MHD pre všetkých cestujúcich zadarmo.

Citeľné dopravné obmedzenia od 15. februára nastanú v Bratislave pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (konkrétne pre prestavbu mimoúrovňovej križovatky Prievoz) a pre výstavbu podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy. Viac informácií môže verejnosť nájsť na webe www.zvladneme.to.

Chystáte sa využívať záchytné parkovisko na Zlatých pieskoch a vo Vrakuni?

Záchytné parkovisko a bus pruh
2
Galéria
Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu
Výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7
7
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM