Tlačové správy

Reštaurácia a vínotéka Selaví oslávila sviatok sv. Urbana

Koncept Selaví prenesený z Tatranskej Lomnice úspešne funguje v uliciach hlavného mesta už niekoľko mesiacov.

Ilustračný obrázok k článku Reštaurácia a vínotéka Selaví oslávila sviatok sv. Urbana
2
Galéria
Zdroj: Selaví

Pri príležitosti osláv vinárskeho sviatku Otvorených pivníc sa na sv. Urbana v reštaurácii a vínotéke Selaví v Bratislave uskutočnil zaujímavý večer. Účastníkom ponúkol jedinečnú ukážku toho, ako si vychutnať nielen pôžitky chutí kvalitných odrodových vín, ale aj špičkovú gastronómiu.

Menu od uznávaného šéfkuchára

Pri príležitosti sviatku sv. Urbana sú počas mesiaca máj organizované viaceré vinárske podujatia späté s rôznymi degustáciami. V priestoroch reštaurácie a vínotéky Selaví bol pri tejto príležitosti zorganizovaný event, v rámci ktorého mali hostia možnosť ochutnať 6-chodové degustačné menu zo sezónnych surovín, a to od uznávaného českého šéfkuchára Jirku Zajíčka a jeho tímu.

Každý chod bol zároveň doplnený wine pairingom z rôznych viničných odrôd. O vínne párovanie sa spoločne so šéfkuchárom postaralo slovenské vinárstvo ViaJur. Do tajov tohto remesla zasvätil prítomných priamo technológ Michal Rigan.

Gastronomické dobrodružstvo okorenil aj Michael Szatmary, jedno z najväčších a najjagavejších mien na slovenskej stand-up comedy scéne. Počas večera predstavil svoj autorský špeciál.

Zdroj: Selaví

Zážitok z každého dňa

Koncept Selaví prenesený z Tatranskej Lomnice úspešne funguje v uliciach hlavného mesta už niekoľko mesiacov. Kým pod Tatrami si návštevníci môžu vychutnať široké portfólio vín, lokálne šunky, údeniny alebo zakúpiť doplnkový tovar, bratislavské Selaví je obohatené o špičkovú gastronómiu s wine pairingom a výberom z viac ako 200 druhov vín.

Filozofia Selaví vás vtiahne až do 19. a začiatku 20. storočia, kedy si ľudia naplnili košíky dobrým jedlom, naložili ich do veteránov a vychutnávali si pokoj úplne iným štýlom, než je tomu dnes, v uponáhľanej dobe 21. storočia.

„Aj v bratislavskom koncepte Selaví chceme návštevníkom sprostredkovať zážitok z každého dňa. Už len samotný názov zvádza k vychutnaniu si daného okamihu. Selaví (C´est la vie) totiž v preklade znamená – To je život. V pohodovej atmosfére si môžete dopriať skvelé vína zo špičkových, rodinných a butikových vinárstiev zo Slovenska, Moravy a regiónu bývalej Rakúsko-Uhorskej monarchie. Či už v Tatranskej Lomnici alebo v Bratislave, prostredie Selaví vždy dotvára veterán z prvorepublikovej doby, ako kedysi, keď ľudia vyrazili so svojim veteránom na piknik, užiť si život a zabudnúť na všetky starosti,“ vysvetľuje PR špecialistka Selaví Zuzana Antalová.

Návštevníci majú v Selaví jednoducho možnosť zažiť znamenité zážitky, špičkovú kuchyňu, skvelé vína, uznávaných umelcov, hudobníkov či divadelníkov, predstavenia vinárov, ktorí svojím talentom vedia pravidelne všetkých nadchnúť.

Vlastné vinárstvo

Reštaurácia a vínotéka Selaví sa môže pochváliť vlastným vinárstvom ViaJur, ktoré je postavené na silnom historickom odkaze rodu Pálffyovcov. „Značka ViaJur je pokračovaním historického príbehu, ktorého hlavnou súčasťou je Pálffyovský kaštieľ vo Svätom Jure. Na tomto mieste sa vinohradníci a vinári venovali výrobe už od 15. storočia, a tak pokračujeme v tradíciách, ktoré boli v minulosti v tomto smere veľmi významné,” hovorí PR špecialistka Selaví, Zuzana Antalová. Samotné vinárstvo sa nachádza v historických pivniciach Pálffyovského kaštieľa a vinohrady vo Svätom Jure a v obci Farná.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM