Rôzne

Redakcia radí: 7 dôležitých vecí, ktoré musíte stihnúť ešte pred Vianocami

Už len niekoľko dní nás delí od rozbaľovania darčekov. Že ste ešte s vianočnými prípravami nezačali? Neviete čo skôr? Náš malý zoznam vám poslúži ako dobrý pomocník.

Ilustračný obrázok k článku Redakcia radí: 7 dôležitých vecí, ktoré musíte stihnúť ešte pred Vianocami
7
Galéria
Zdroj: TASR

Čo musím stihnúť ešte pred Vianocami

Medovníky musia byť

Vôňa čerstvo upečených medovníkov, vanilkových rožkov a lineckého pečiva. Samozrejme. Jedlo, to najlepšie na sviatkoch. Pozor ale na mlsné jazýčky, ktoré chodia „natajňáša“ vyjedať cesto na vanilkové rožky!

Darčekyyy

Nakupovanie. Aktivita, ktorú niektorí milujú a iní na ňu nadávajú. Počas sviatkov sú obchody preplnené, vzduch vydýchaný a nákup, ktorý urobíte, musíte vláčiť v rukách. Ak sa vyberiete na nákupy, odporúčame skoré ranné hodiny alebo naopak, neskoré večerné až nočné. Alebo si môžete otvoriť počítač a vianočné darčeky vybaviť online. Buďte ale opatrní a nakupujte len v overených e-shopoch, aby si vaši blízky nenašli pod stromčekom katastrofu.

Ako zo škatuľky

Sviatočné upratovanie, kto to robí rád? Nakoľko majú na Vianoce gazdinky plné ruky práce s varením, nakupovaním aj organizovaním, majú plné právo zapojiť celú rodinu. Čiže chalani, odložte herné konzoly bokom a pomôžte svojim mamám vykúzliť vo vašich domovoch pravého ducha Vianoc.

Nezabudnite ani na vianočnú výzdobu. Treba vymeniť obrús, do okna postavte sobíka a na dvere zaveste veniec.

Medovina a burčiak

Po dobre odvedenej práci s upratovaním si doprajte odmenu v podobe návštevy vianočných trhov. Že už ste boli? Choďte zas! V meste sú takmer dve stovky stánkov s cigánskou, pečenými klobáskami, štrúdľami, lokšami či dobrého vareného vína aj punču.

Vyberte najvoňavejší

Umelý či živý? Ťažká dilema. Postupným vyvracaním tvrdení o ekologickosti umelých stromčekov sa do obývačiek vracajú tradičné živé borovice, smreky či jedličky. Na výrobu jedného umelého stromčeka sa vraj spotrebuje viac kyslíka, ako dokáže vyprodukovať sto živých stromčekov.

Potešte blízkych pohľadnicou

Urobte to. Hoci sa dnešnej mládeži môže zdať tento zvyk zastaraný, vaše babičky aj deduškov, dokonca aj rodičov, sestry či bratov táto milá tradícia poteší.

Sánkovačka

Je veľmi pravdepodobné, že rok 2016 skončí ako najteplejší rok za posledných aspoň 136 rokov. V každom prípade, sánky a boby majte pripravené, nikdy predsa neviete. Počasie je nevyspytateľné. Na ľad a lyže môžete skočiť aj bez snehovej nádielky.

PS: Máte v šatníku sveter so sobom či Santom?

Čo treba stihnúť ešte pred Vianocami
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM