Rôzne Správy

Koronavírus: Nakazená rodina z Kittsee je už v poriadku

Slovenský manželský pár a jeho dve deti sú prvými osobami v rakúskej spolkovej krajine Burgenland, ktoré sa uzdravili po nakazení novým druhom koronavírusu.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Nakazená rodina z Kittsee je už v poriadku
Zdroj: TASR

Táto rodina bola zároveň prvým potvrdeným prípadom výskytu nového koronavírusu na území Burgenlandu, informovala v utorok tlačová agentúra APA.

Karenténa v domčeku v Kittsee

Štvorica Slovákov sa od potvrdenia nákazy nachádzala v karanténe vo svojom prázdninovom dome v pohraničnej obci Kittsee, ležiacej približne sedem kilometrov južne od centra Bratislavy. Uzdravenie rodiny oznámil v utorok burgenlandský koordinačný štáb pre koronavírusovú krí­zu.

Nakazenie slovenskej rodiny novým koronavírusom potvrdili testy 6. marca. Prvé príznaky sa objavili u matky, ktorá sa vrátila z medzinárodného kongresu v Spojených štátoch. Žena tiež bola informovaná o tom, že sa na tomto kongrese dokázateľne dostala do kontaktu s nakazenou osobou. Príznaky pripomínajúce chrípku sa následne objavili aj u manžela a oboch detí Slovenky.

Počet potvrdených prípadov nakazenia novým typom koronavírusu v Rakúsku stúpol do utorkového rána na 4486; celkove 25 ľudí dosiaľ v dôsledku tejto nákazy zomrelo.

Spomedzi potvrdených prípadov pripadá v Rakúsku najviac – 1067 – na spolkovú krajinu Tirolsko. Burgenland je s 85 prípadmi posledným v rebríčku.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie