Ilustračný obrázok k článku Radi sa bojíte? Vyskúšajte hororové "Escape rooms" v Bratislave
Foto: Adriana Banásová / Zdroj: Dnes24.sk

Radi sa bojíte? Vyskúšajte hororové "Escape rooms" v Bratislave

Novodobé domy hrôzy nájdete aj Bratislave a to hneď niekoľko. Zavretí môžete ostať v socialistickom byte, hororovej starej továrni či v uliciach samotného hlavného mesta.

Alexandra Húsková Rôzne
Alexandra Húsková Rôzne

Radi sa bojíte? Vyskúšajte hororové "Escape rooms" v Bratislave

Novodobé domy hrôzy nájdete aj Bratislave a to hneď niekoľko. Zavretí môžete ostať v socialistickom byte, hororovej starej továrni či v uliciach samotného hlavného mesta.

Ilustračný obrázok k článku Radi sa bojíte? Vyskúšajte hororové "Escape rooms" v Bratislave
Foto: Adriana Banásová / Zdroj: Dnes24.sk

Máte radi adrenalín? Zabavte sa spolu plnením netradičných úloh, súťažiť môžete aj ako tím. Pri hrách sa zároveň otestujete, ako viete komunikovať, spolupracovať a rozmýšľať pod tlakom. Vybrať si môžete z širokej ponuky rôznych priestorov, izieb, továrne či dokonca panelákových bytov, odkiaľ sa musíte dostať von s pomocou vlastného umu.

BrainTeaseLava Escape Room – Dokážete ujsť z pazúrov ŠtB?

Dobrodružná zážitková aktivita pre skupinu 2 až 5 ľudí (Naraz môžu hrať dva tímy – 10 ľudí). Skupina je zatvorená do tematickej izby (bytu) s cieľom splniť tajnú misiu a dostať sa von v časovom limite 70 minút. Vráťte sa o pár desaťročí späť, keď tajná polícia striehla na nepriateľov režimu. Vstúpte do bytu, z ktorého veľa nešťastníkov zmizlo bez stopy. Uniknete z neho živí aj s dôležitými informáciami v boji za slobodu?

Čítajte aj: Členovia našej redakcie boli uväznení v miestnosti patriacej ŠtB

Horrorová Undead aréna v Matadorke

Celý priestor je situovaný v starej továrni Matador v srdci Bratislavy, nasýtenej unikátnou atmosférou, koncipovaný a navrhovaný do horrorovej tématiky. Je vybudovaný prevažne z recyklovaných materiálov ako palety, čím spája ekológiu, recykláciu a design v jeden unikátny celok. Zažijete tu hororovú hru zo zvráteného nemocničného prostredia. Podarí sa vám spolu s ostatnými utiecť než sa dostanete pod ostrý chladný skalpel? Bez vzájomnej spolupráce to však rozhodne nepôjde.

Strašidelné príbehy socializmu

V hre Strašidelné príbehy socializmu ste ako skupina vyšetrovateľov vyslaný do Petrohradu za účelom vyšetrovania otvoreného prípadu z minulosti, avšak situácia sa zmení na toľko, že sami budete musieť bojovať o svoj život.

Divná Bratislava

Adrenalín prežijete počas 90-tich minút v hre Divný dom, v ktorých sa skupina 3–5 hráčov ocitne v strede najväčšieho sídliska na Slovensku v dome – v divnom dome. V tomto dome žila v prenájme ešte donedávna mladá rodina svoj kľudný život. V dome zostali zariadené izby, odostlaná postieľka v detskej izbičke…..

Rovnako môžete vyskúšať hru Divná Bratislava. Dostanete sa do divných zákutí Bratislavy, o ktorých ste ani netušili. Nová real hra – Divná Bratislava – v sebe kombinuje mestskú hru, prvky geocachingu a scape roomky. Väčšia časť hry sa odohráva v uliciach Bratislavy. V meste je potrebné na základe úloh najsť vždy novú časť cesty, až nakoniec nájsť miesto, to divné miesto a tam…

Prežil som peklo

Adrenalínová hra spája rôzne štýly reality hier, ako napríklad escape room, labyrint, hľadanie pokladov, strašidelný dom, pevnosť Boyard a ďalšie. Situácie, v ktorých sa ocitnete sa pohrajú s Vašou mysľou a odpútajú Vás od reality tým najlepším spôsobom. Na výber máte z troch rôznych miestností a to Dom prekliatych, Hotel a Útek z väzenia. Miestnosti sú plné skrytých nástrah a tajných prechodov a je len na Vás, či ich objavíte a prežijete. Atmosféru dotvoria zvukové a vizuálne efekty, ktoré Vás donútia pochybovať, či ste stále iba v hre…

The Room

The Room preverí vaše schopnosti, logické myslenie, improvizáciu, či odolnosť voči stresu. Zažite pocit ,,uväznenia“ v bratislavskom Horskom parku. Dvere za vami sa zatvoria a vy počujete iba zvuk zamykania zámky. Chatrné svetlo, okolo vás hromada prapodivných predmetov. Otestujte svoje schopnosti s partnerom, priateľmi alebo kolegami v tajomnej izbe a v časovej tiesni. Na výber máte až tri escape miestnosti a 70 minút na útek. Cesta von vedie cez riešenie rôznych úloh, hádaniek, získavanie kódov a číselných zámkov.

Paniq room

Vyriešte záhadu storočia a nájdite Svätý grál v tajuplnej Paniq Room. Hľadanie grálu začnete v bývalej pracovni Leonarda Da Vinciho v Miláne a musíte vyriešiť jeho logické postupnosti, aby ste našli indíciu, ktorá vás povedie do Benátok.

Da Vinci bol však prezieravý a vedel, že po ceste za grálom sa nevyberú len vyvolení, ktorí poznajú presnú cestu. Preto do svojho systému zakomponoval aj ochranné mechanizmy. V každom z miest sa musia kódy vyriešiť za 70 minút, inak sa indícia vedúca do ďalšieho mesta zničí. A grál sa nikdy nenájde…Táto je hra je prístupná už deťom od 8 rokov.

Čítajte aj: Viete, ktoré reštaurácie patria do prvej desiatky najlepšie ohodnotených podnikov v Bratislave? Pozrite sa na ceny jedál

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín