Račanom bude plast a papier spred rodinných domov odvážať úrad

Od 19. septembra pribudne pre občanov Rače možnosť nechať si spred domu odviezť aj plastový a papierový odpad. Táto služba nebude spoplatnená.

Ilustračný obrázok k článku Račanom bude plast a papier spred rodinných domov odvážať úrad
Zdroj: Bratislava - Rača

Majitelia rodinných domov v Rači už nebudú musieť svojpomocne odnášať plastový a papierový odpad do zberných nádob, od 19. septembra im to priamo spred domu bezplatne odvezie zodpovedné oddelenie tamojšieho miestneho úradu. Bratislava24.sk informovala Eva Miklánková, hovorkyňa Rače.

Novinka v Rači

Na základe opakovaných sťažností obyvateľov Rače na margo preplnených a znečistených zberných nádob na plast a papier, sa Rača rozhodla niektoré takéto stojiská zrušiť. Teraz prichádza úrad s novinkou, ktorá v praxi ukáže výhody a nevýhody fungovania zberu plastového a papierového odpadu priamo spred rodinných domov vo vopred dohodnutom čase.

Táto novinka bude prevádzkovaná v rámci veľmi obľúbenej služby medzi račianskymi obyvateľmi s názvom Zelený taxík, ktorá v Rači funguje od apríla 2016. Zelený taxík využívajú najmä starší občania alebo tí, ktorí nemajú možnosť odviezť odpad do zberného dvoru Pri Šajbách. Taxík funguje každú stredu a za poplatok odváža ľuďom spred domu biologicky rozložiteľný alebo objemný odpad.

Odvoz papiera a plastu

Od 19. septembra pribudne pre občanov Rače možnosť nechať si spred domu odviezť aj plastový a papierový odpad, avšak s tým rozdielom, že táto služba nebude spoplatnená.

Občania, ktorí majú o odvoz papiera a plastu spred domu záujem, sa musia nahlásiť na oddelení životného prostredia račianskeho úradu a dodať potrebné dokumenty. Potom už stačí každý párny utorok vyložiť pred dom riadne zabalený papierový a plastový odpad tak, aby nedošlo k rozfúkaniu odpadu a znečisteniu okolia a stredisko čistoty račianskeho úradu to odvezie na zberný dvor.

Nová služba je rovnako ako v prípade zberného dvoru a odvozu biologicky rozložiteľného a objemného odpadu určená výhradne pre osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v Rači so splnenou povinnosťou zapojenia sa do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame