Rôzne

Prvá etapa obnovy križovatky Mierová - Hraničná je ukončená

Časť ružinovskej križovatky bola právoplatne skolaudovaná a daná do užívania. Dolaďuje sa ešte svetelná signalizácia.

Ilustračný obrázok k článku Prvá etapa obnovy križovatky Mierová - Hraničná je ukončená
Zdroj: TASR

Bratislavskí vodiči môžu od pondelka využívať zrekonštruovanú časť križovatky Mierová – Hraničná. Právoplatne skolaudovaná a daná do užívania bola jej časť obnovená v rámci prvej etapy, dolaďuje sa ešte svetelná signalizácia. Na tieto práce by mala v septembri nadviazať spoločnosť YIT Slovakia opravou povrchu Hraničnej ulice.

Rekonštrukcia

Na križovatke pribudlo viacero prvkov na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti pohybu chodcov i motoristov. Ide o jazdné pruhy a svetelnú signalizáciu, ľavý odbočovací pruh z Mierovej na Hraničnú ulicu a tiež bezbariérové úpravy v mieste nových priechodov pre chodcov. Zachovaná zostala mestská hromadná doprava, jedinou zmenou bol posun zastávky v smere z mesta pred križovatku.

Na tieto práce nadviaže úprava povrchu vozovky Hraničnej ulice. „Našou snahou je, aby križovatka medzi Mierovou a Hraničnou ulicou prakticky slúžila ako vodičom, tak aj chodcom. Veríme, že naše riešenie zlepší a spríjemní cestovanie mnohým Ružinovčanom,“ podotkol Milan Murcko, generálny riaditeľ YIT Slovakia.

Ďalšie práce sú naplánované na leto 2019. V rámci tejto etapy sa počíta s rozšírením pruhu na Hraničnej ulici smerom na Gagarinovu ulicu. Tým by mala byť rekonštrukcia dokončená a križovatka komplexne riadená svetelnou signalizáciou.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM