Rôzne

Projekt Zwirn prinesie do Bratislavy byty, kancelárie i zeleň

Hlavná architektka mesta Ingrid Kondrad vyslovila poľutovanie nad tým, že bývalý majiteľ dokázal v minulosti zbúrať farbiareň v tomto území.

Ilustračný obrázok k článku Projekt Zwirn prinesie do Bratislavy byty, kancelárie i zeleň
19
Galéria
Zdroj: YIT Slovakia

Projekt Zwirn prinesie do Ružinova byty vo vyššom strednom štandarde, certifikované kancelárske priestory, zeleň i občiansku vybavenosť. Uviedol to riaditeľ biznis developmentu spoločnosti YIT Slovakia Radek Pšenička.

Vyrastá nová štvrť

Nová štvrť vyrastie medzi ulicami Košická, Svätoplukova a Páričkova, na mieste bývalej Bratislavskej cvernovej továrne. Bude priechodná, ale nie prejazdná. Projekt obsahuje pamiatkovú obnovu budovy Pradiarne 1900, tri polyfunkčné súbory, námestie, podzemné garáže a infraštruktúru.

Riaditeľ Pšenička dodal, že parkovacie státia majú byť v podzemí. „Na povrchu tvoríme viac ako hektár zelene aj s výsadbou a zelené strechy objektov,“ povedal.

V utorok (9. 7.) bola verejná prezentácia projektu pre obyvateľov aj za účasti poradcu primátora pre rozvoj mesta, územné plánovanie a komunikáciu s developermi Juraja Šujana a starostu Ružinova Martina Chrena.

Škoda farbiarne

Hlavná architektka mesta Ingrid Kondrad vyslovila poľutovanie nad tým, že bývalý majiteľ dokázal v minulosti zbúrať farbiareň v tomto území. Zároveň však ocenila, že súčasný developer zorganizoval urbanisticko-architektonickú súťaž na ideové a funkčné riešenie areálu a vyhrali ju architekti s odvahou ísť do blokovej zástavby.

„Práve to považujem sa veľkú šancu pri brownfieldoch, ktorých máme v okolí dosť. Je to iný prístup, ako to bolo v minulosti pri plánovaní zóny Chalupkova, tohto nášho bratislavského tzv. downtownu,“ uviedla.

Práce až do roku 2025

Občania sa v diskusii s predstaviteľom developerskej spoločnosti, mesta a mestskej časti zaujímali o dopravu najmä na Košickej ulici ako dôležitej komunikácii v lokalite a električkovej trati v nej, prepojenie medzi budúcou autobusovou stanicou na Mlynských nivách so železničnou Hlavnou stanicou, parkovanie, harmonogram výstavby a o ďalšie témy.

Podľa informácií developera by námestie a obnova historickej budovy Pradiarne 1900 mali byť hotové koncom roka 2020, 1. blok výstavby v decembri 2022, 2. blok v decembri 2023 a tretí v júni 2025.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pradiareň v projekte Zwirn
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie