Správy Samospráva

Pohodlnejšia cesta do práce: Prímestské spoje jazdia častejšie

Základom nového režimu je aj naďalej cestovný poriadok platný počas voľných dní (sobota, nedeľa, sviatok), do ktorého boli vložené nové spoje.

Ilustračný obrázok k článku Pohodlnejšia cesta do práce: Prímestské spoje jazdia častejšie
3
Galéria
Zdroj: TASR

Od nedele 19. apríla jazdia linky prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji častejšie. Dopravca, ktorý zabezpečuje regionálnu verejnú autobusovú dopravu, pristúpil po analýze situácie a na základe podnetov od cestujúcich k zvýšeniu počtu spojov.

Pohodlne do práce

Od 17. marca 2020 všetky linky premávali počas pracovných dní v sobotnom režime. Postupne boli doplnené o posilové spoje na základe naplnenej kapacity niektorých spojov a požiadaviek cestujúcich tak, aby bola zabezpečená dostatočná dopravná obslužnosť celého regiónu.

"Od 19.4.2020 prichádza na vybraných úsekoch k opätovnému navýšeniu spojov a to v pracovné dni, kedy sa zaviedli zrýchlené spoje v pravidelnom takte a na viacerých linkách došlo k zavedeniu posilových spojov z dôvodu zahustenia intervalu kvôli lepším možnostiam dochádzania z a do zamestnania, k lekárom a podobne,“ upresnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Základom nového režimu je aj naďalej cestovný poriadok platný počas voľných dní (sobota, nedeľa, sviatok), do ktorého boli vložené nové spoje tak, aby sa cestujúci vedeli dostať do väčšiny obcí počas prepravných špičiek pracovných dní každú hodinu.

Na striedačku s vlakom

Takisto boli doplnené spoje v časoch, kedy dochádzalo k nedostatočnej kapacite vozidiel prímestskej autobusovej dopravy. Zároveň sú v tomto režime doplnené spoje prímestskej autobusovej dopravy z Bratislavy aj v hodinách, v ktorých nejde vlak, nakoľko v regióne od autobusu nadväzuje sieť regionálnych liniek – najmä v Malackách a v Senci.

Prehľad úsekov s posilovými spojmi a vybrané posilnené linky nájdete TU.

Ilustračné foto

IDS BK
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM