Správy

Pri príležitosti vzniku ČSR sa v jednom z petržalských bunkrov uskutoční spomienková akcia

Pri príležitosti 100. výročia vzniku prvej Československej republiky sa v sobotu 27. októbra uskutoční v Bratislave podujatie venované histórii polície a armády.

Ilustračný obrázok k článku Pri príležitosti vzniku ČSR sa v jednom z petržalských bunkrov uskutoční spomienková akcia
8
Galéria
Zdroj: TASR

Pri príležitosti 100. výročia vzniku prvej Československej republiky sa v sobotu 27. októbra uskutoční v Bratislave podujatie venované histórii polície a armády. Informoval o tom jeden z organizátorov akcie Ján Csizmazia z Klubu histórie polície, armády a silových zložiek.

Akcia bude v objekte Bunker B-S 6, ktorý sa nachádza na Bratskej ulici v Bratislave. Ľudia si na nej budú môcť zastrieľať z akusticko-expanzných zbraní.

„Na výber bude až šesť druhov zbraní, ako napríklad guľomet UK-59, samopaly vz.58, AK-47, PPŠ-41 Špagin, pušky vz.24 a Mosin nagant,“ priblížil Csizmazia.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj výstavu policajných veteránov áut VB z čias ČSSR, uniforiem, a tiež budú môcť ísť na prehliadku objektu.

Akciu pripravujú spolu s Klubom histórie polície, armády a silových zložiek (KHPASZ), s Klubom vojenskej histórie-Pohraničná stráž vojsko ministerstva vnútra Záhorská ves (KVH PS-VMV) a s občianskym združením B-S 6 Vrba.

Bunker BS-8
8
Galéria
Zdroj: Foto: Miroslav Košírer
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM