Pri požiari bytu v Petržalke dovedna zasahuje 38 profesionálnych hasičov

Požiar vypukol v jednom z bytov na 10. poschodí, pričom bytový dom je od 9. poschodia silne zadymený.

Aktualizované

Prii požiari na Vígľašskej ulici v Petržalke zasahuje 25 hasičov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová.

Požiar v byte

„Požiar vypukol o 12:30 hod. v jednom z bytov na 10. poschodí, pričom bytový dom je od 9. poschodia silne zadymený. Hasiči na mieste zasahujú v autonómnych dýchacích prístrojoch aj s termokamerami, momentálne sa pripravujú na evakuáciu obyvateľov,“ povedala.

Pri požiari zasahujú podľa jej slov hasiči z hasičských staníc Petržalka a Radlinského a hasiči z Pezinka. Doplnila, že na miesto smeruje evakuačný autobus zo záchrannej brigády v Malackách.

Požiar lokalizovaný

Požiar bytu v Petržalke sa podľa hasičov podarilo lokalizovať. Na miesto boli vyslaní aj hasiči z Dúbravky, dovedna tam zasahuje 38 príslušníkov HaZZ. K udalosti smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z PTEÚ MV SR.

Požiar je zlikvidovaný

Hasičom sa už podarilo úplne zlikvidovať požiar bytu na Vígľašskej ulici v bratislavskej Petržalke. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

„Udalosť si vyžiadala jednu zranenú osobu, ktorá bola prevezená do nemocnice. Hasiči odchádzajú z miesta požiaru na svoje základne,“ povedala.

Zranená žena

Staršia žena utrpela popáleniny druhého stupňa, ale jej stav je už stabilizovaný. Plamene zasiahli aj byt na 11. poschodí a pravdepodobne prasknuté potrubie spôsobilo aj vytopenie bytov na nižších poschodiach.

„Petržalská samospráva poskytne poškodenej pani náhradné ubytovanie. Rovnakú možnosť ponúka aj ďalším ľuďom z týchto bytov, ktoré buď vyhoreli, alebo boli zatopené. Viac informácií o možnostiach náhradného ubytovania dostanete na čísle 0948 081 006,“ informuje mestská časť Petržalka.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR