KAW Správy Samospráva

Prechádzka z centra do Petržalky bude príjemnejšia. Otvorili vynovenú lávku na Moste SNP

Lávka postupne prešla viacerými opravami, pri ktorých sa odstraňoval okrem iného aj poškodený povrch asfaltového krytu.

Ilustračný obrázok k článku Prechádzka z centra do Petržalky bude príjemnejšia. Otvorili vynovenú lávku na Moste SNP
Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu

Prejsť sa po lávke cez Most SNP bolo občas priam adrenalínovým zážitkom. Plechy boli skorodované, na niektorých miestach sa objavili aj diery, cez ktoré bolo vidno rieku.

Množstvo opráv

Mesto sa však pustilo do opráv a výsledok je na svete. Lávka na ľavej strane smerom od centra mesta je po rekonštrukcii konečne otvorená. Informoval o tom primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.

„Minulý rok sme lávku skontrolovali a po zistení vážneho havarijného stavu celú stranu okamžite uzavreli. Následne sme vytvorili projekt so súťažou na zhotoviteľa a absolvovali všetky potrebné úkony s povoleniami,“ vysvetľuje primátor.

Lávka tak postupne prešla viacerými opravami, pri ktorých sa odstraňoval poškodený povrch asfaltového krytu. Museli tiež vymeniť poškodené časti nosnej oceľovej konštrukcie a vymeniť poškodené plechy a hrdzavé pätky na zábradlí.

Čerešničkou na torte bola povrchová úprava zábradlia s protikoróznym náterom a tiež nevyhnutná povrchová ochrana všetkých oceľových konštrukcií na moste ekologickými hmotami a aplikácia hydroizolačnej vrstvy.

Lávky na Moste SNP však ešte nie sú v stopercentnom stave. „Zostávajúce nedostatky, povrch kamennej dlažby a schodisko na rampe zo strany Starého Mesta budú tiež opravené,“ sľubuje primátor.

Most SNP: lávka na budapeštianskej strane je po rekonštrukcii otvorená Doposiaľ uzatvorená lávka je po rekonštrukcii...

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Thursday, October 8, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie