KAW Správy Samospráva

VIZUALIZÁCIE: Poznáme podobu nájomných bytov v Petržalke. Budú sa topiť v zeleni

Na Muchovom námestí pribudne až 103 mestských nájomných bytov.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIE: Poznáme podobu nájomných bytov v Petržalke. Budú sa topiť v zeleni
3
Galéria
Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava

Magistrát priznáva, že v otázke nájomného bývania má Bratislava veľký dlh a v rámci hlavných miest V4 je na tom najhoršie. „Máme najnižší počet mestských nájomných bytov,“ skonštatovali zástupcovia bratislavskej samosprávy ešte začiatkom tohto roka.

Situácia by sa však mala čo nevidieť zmeniť. Mesto už vybralo niekoľko lokalít, kde by sa mali nájomné byty stavať. Na základe rokovaní s vlastníkmi pozemkov o budúcich plánovacích zmluvách vytypovalo mesto lokality a pozemky na Mlynských nivách v Ružinove, Peknej ceste v Rači, Východnej v Rači, Račianskej v Rači, Agátovej 1–3 v Dúbravke, Na vrátkach v Dúbravke a v Petržalke na Muchovom námestí a či Viedenskej ceste.

Na pozemku mesta

Jedným zo spôsobov, ako stavať nájomné byty, je aj ich výstavba na vlastných pozemkoch mesta. Jedným z nich je aj pozemok na Muchovom námestí. „Pôvodne mal v tejto lokalite vzniknúť projekt komerčného bývania súkromného developera. Pozemok sa však podarilo opätovne získať do vlastníctva spoločnosti METRO Bratislava a.s. a vznikne tak projekt mestského nájomného bývania s benefitmi vo forme verejného parku a občianskej vybavenosti, ktoré využijú všetci ľudia zo susedstva,“ uvádza hlavné mesto na sociálnej sieti.

Projekt na začiatku Petržalky už hlavné mesto predstavilo obyvateľom okolia Muchovho námestia na participatívnom stretnutí, ktoré sa vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu uskutočnilo online.

Ak máte záujem, detaily projektu si môžete pozrieť v priestoroch petržalskej kaviarne Kafé Lampy na Černyševského ulici 3761. „Rovnako bude dostupný aj formulár pre spätnú väzbu a podnety týkajúce sa nových funkcií vo verejnom parku a parteri budov. Výstava bude sprístupnená od 10.9.2020 až do konca septembra v pracovných dňoch od 8.00 do 20.00 hod.,“ dodáva samospráva.

To, kedy sa nájomné byty začnú stavať, ešte nie je známe. Ďalší postup mesta bude redakcia Bratislava24 sledovať.

Nájomné byty na Muchovom námestí v Petržalke, vizualizácia
3
Galéria
Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie