Správy

Pre kolaps dopravy pri Bratislave ide šéf diaľničiarov na KOBERČEK!

Doprava na D2 medzi Stupavou a Bratislavou aj v utorok kolabuje. Pre opravu mosta je vedená po druhej strane a zúžená. Podobné opravy v Japonsku robia za jednu noc alebo víkend.

Ilustračný obrázok k článku Pre kolaps dopravy pri Bratislave ide šéf diaľničiarov na KOBERČEK!
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šéf Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Juraj Tlapa by mal predstúpiť pred Výbor Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti. Predseda výboru Peter Kremský (OĽANO) na sociálnej sieti avizoval, že si ho predvolá pre situáciu na diaľnici D2 medzi Stupavou a Bratislavou.

Kolabujúca doprava

Kremský skonštatoval, že doprava na D2 medzi Stupavou a Bratislavou aj v utorok kolabuje. Pre opravu mosta je vedená po druhej strane a zúžená. Poukázal na to, že podobné opravy v Japonsku robia za jednu noc alebo víkend, lebo vedia, že doprava by inak skolabovala. Podotkol, že na Slovensku opravu budú robiť tri mesiace.

„Neurobili si ani tú námahu, aby ju začali robiť až po skončení sa školského roka. Pokojne rannú dopravu do Bratislavy hodia do jedného pruhu. To je zápcha na dve hodiny. Pretože D2 nie je len taký obyčajný vjazd do Bratislavy,“ zdôraznil Kremský s tým, že je to tranzitná diaľnica z Nemecka a Česka smerom na západné Slovensko, ale aj do Maďarska, Rumunska a na Balkán. Kritizoval tiež, že NDS si „neurobila ani tú námahu“, aby na zúženom úseku nastavila variabilnú prevádzku.

„Je to vôbec možné, aby sa štátna spoločnosť nezamyslela nad riešením, ktoré bude optimálne? Okrem toho, že to občanom strpčuje život, začína to robiť veľké problémy aj priemyslu, napríklad dovozu súčiastok do Volkswagenu,“ upozornil predseda hospodárskeho výboru. Rozhodol sa preto situáciu riešiť a predvolať si šéfa diaľničiarov na hospodársky výbor.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM