Krimi

Pozor na ZLODEJKY v centre Bratislavy! TOTO robia s ukradnutými peňaženkami

Gangy zlodejov úradujú v Bratislave už roky. Počas pandémie si dali pokoj, teraz sú v uliciach opäť.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na ZLODEJKY v centre Bratislavy! TOTO robia s ukradnutými peňaženkami
Zdroj: www.unsplash.com

Nie je nijakou novinkou, že po uliciach centra Bratislavy sa pohybujú klany zlodejov. Svoju pozornosť sústreďujú najmä na turistov, pri ktorých sú si na istom, že budú mať pri sebe hotovosť.

S peňaženkou šup pod kameň

V časoch zúriacej pandémie, keď bolo mesto poloprázdne a turistov minimum, si dali na chvíľu pohov. Úradujú však opäť.

Na zlodejky upozornila turistka Jasna, ktorá sa vybrala za pamiatkami smerom k hradu. Nepríjemná udalosť sa stala 18. marca a určite nebola jediná.

Jedna organizovaná skupina ukradla svokre peňaženku (vedľa hradu). Volali sme políciu a oni povedali, že každý víkend ukradli asi 20 peňaženiek, tak dávajte pozor,“ upozornila na zlodejky v svojom statuse na sociálnej sieti.

Cudzinka ďalej opisuje, že v blízkosti hradu sa našlo 10 peňaženiek.

Zlodeji sú cigáni z Chorvátska a Rumunska. Policajt mi ukázal fotky, bola tam jedna stará žena s krátkymi vlasmi, 2 muži a 5 až 6 mladých ľudí,“ uvádza Jasna a ďalej píše, ako jej zlodejky povedali, že peňaženky schovávajú pod kameňmi, kde ich potom ľahko nájdu.

Polícia o zlodejoch vie

Redakcia Bratislava24 políciu kontaktovala s viacerými otázkami na spomínanú bandu zlodejov. Dostali sme však iba stručnú odpoveď.

V súvislosti s Vami uvedeným prípadom policajti OR PZ v Bratislave I v minulom období zadržali a stíhali aj osoby z cudziny za prečin krádeže. Vo Vami spomínanej lokalite sú hliadkami PZ pravidelne vykonávané kontroly,“ uviedla polícia na margo krádeží v centre hlavného mesta.

Polícia už v minulosti chytila zlodejky – Bulharky a Chorvátky, ktoré „úradovali“ v Starom Meste. V tejto súvislosti muži zákona podotýkajú, že pri každom páchaní protiprávneho konania je rýchla a bezodkladná reakcia občanov pre políciu veľkým prínosom.

Pravdepodobnosť zadržania páchateľa a objasnenia skutku je totiž vyššia, ako v prípadoch, keď sa udalosti oznamujú s väčším časovým odstupom.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM