Rôzne Správy

POZOR, ak cestujete do hlavného mesta vlakom! V úseku Senec - Petržalka rušia 28 spojov

Aktuálne je v rámci verejnej dopravy v Bratislavskom kraji obmedzená aj prímestská autobusová doprava, ktorá premáva v prázdninovom režime.

Ilustračný obrázok k článku POZOR, ak cestujete do hlavného mesta vlakom! V úseku Senec - Petržalka rušia 28 spojov
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od utorka (12. 1.) obmedzí dopravu na linke Senec – Bratislava-Petržalka. Dôvodom je aktuálna vyťaženosť vlakov, pokračujúci zákaz vychádzania a znížená mobilita, ale i zvýšená chorobnosť a karanténa príslušníkov vlakového personálu.

Prispôsobili sa situácii

„Obmedzenie sa dotkne 28 osobných vlakov na linke Senec – Bratislava-Petržalka v období od utorka do 24. januára,“ potvrdil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Uistil, že aj po realizácii opatrení ostane na traťovom úseku Bratislava – Šaľa – Nové Zámky (platí aj pre spojenie Bratislavy so Sencom) počas lockdownu zabezpečený minimálne 1-hodinový takt vlakov prímestskej dopravy, v čase dopravnej špičky pri kombinácii prímestských vlakov kategórie Os a REX bude posilnený na polhodinovú frekvenciu.

Kováč informoval, že vyťaženie odrieknutých vlakov sa v roku 2020 pohybovalo na úrovni desiatich až 30 percent, čo je asi polovica vyťaženosti v porovnaní s rokom 2019. „Na situáciu vplýva aj fakt, že v dôsledku problémov s pandémiou COVID-19 chýba na západnom Slovensku približne 70 rušňovodičov, ktorí sú chorí, respektíve v karanténe,“ upozornil Kováč.

Očkovanie pre rušňovodičov

„ZSSK by aj preto veľmi privítala, ak by boli viaceré profesie v ZSSK (vrátane rušňovodičov a vlakvedúcich) zaradené už do druhej vlny očkovania, keďže od ich práce doslova závisia tisícky pracujúcich a študentov, no ich odbornosť znemožňuje zamestnávateľovi nahradiť ich v krátkom čase iným personálom,“ do­dal.

V aktuálnom období, počas ktorého platí zákaz vychádzania vrátane pohybu medzi okresmi, je v rámci verejnej dopravy v Bratislavskom kraji obmedzená aj prímestská autobusová doprava, ktorá premáva v prázdninovom režime.

Stalo sa v Bratislave

Zdroj: TASR

Najčítanejšie