KAW Krimi

PORIADNA nočná spŕška v Bratislave: Hasiči boli na nohách, PADALI stromy aj káble

Počasie si vyžiadalo niekoľko mimoriadnych zásahov v metropole a okolí.

Ilustračný obrázok k článku PORIADNA nočná spŕška v Bratislave: Hasiči boli na nohách, PADALI stromy aj káble
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Nočné zrážky i silný vietor si v hlavnom meste a jeho okolí vyžiadali aj mimoriadne zásahy hasičov. TASR to potvrdil hovorca Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči.

Spadnuté stromy a káble

V jednom prípade zasahovali naši príslušníci v dôsledku spadnutých káblov, v troch prípadoch riešili spadnuté časti stromov na komunikácie a autá, takisto pomáhali s prečerpávaním vody,“ konkretizoval s tým, že väčšina zásahov sa týkala Bratislavy.

Výdatný dážď

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varoval v nedeľu (5. 6.) pred nočnými búrkami, lejakom a nárazovým vetrom na západnom Slovensku. Ďalší prílev studeného frontu očakávajú meteorológovia v stredu (8. 6.), zrážky už má priniesť aj na stredné a východné Slovensko.

Najvýdatnejšie zrážkové úhrny v noci zaznamenali okresy Malacky, Senec, Pezinok a predovšetkým Bratislava a Dunajská Streda. Informuje o tom portál iMeteo.

Najviac zrážok spadlo po polnoci na bratislavskom letisku, kde podľa SHMÚ spadlo 50,4 mm zrážok. Na zrážkomernej stanici Bratislava-Dunaj spadlo o niečo menej, a to 48,9 mm zrážok.

Podľa sieti súkromných staníc Wunderground spadlo na letisku až 60 mm zrážok. Veľký úhrn bol zaznamenaný aj na bratislavskej Kolibe, kde spadlo 47 mm zrážok, v Devínskej Novej vvsi 48 mm a v Podunajských Biskupiciach súkromná sieť dokonca zaznamenala až 87 mm úhrn,“ uvádza iMeteo.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM