Rôzne Správy

Pomoc v ťažkých časoch: Pri odovzdávaní zbierky ľudia zažili výnimočný pocit

Aj keď v ostatnom čase cítiť v spoločnosti najmä frustráciu, pretože pandémia trvá už dlho, ľudskosť stále prevláda nad ľahostajnosťou.

Ilustračný obrázok k článku Pomoc v ťažkých časoch: Pri odovzdávaní zbierky ľudia zažili výnimočný pocit
20
Galéria

Keď sa spoja ľudia s veľkým srdcom, dejú sa úžasné veci. Ukázali to aj obyvatelia obce blízko Bratislavy, ktorí sú známi svojimi občianskymi aktivitami. Tentoraz zorganizovali zbierku na pomoc chudobným a týraným ľuďom. Vďaka občianskemu združeniu Naše Zálesíčko sa nazbieralo sa veľké množstvo potravín, spacákov, teplého oblečenia a drogérie, ktoré sociálne odkázaným občanom chýbali.

Štedrosť

Ľudia na zbierku, ktorá sa uskutočnila koncom januára, zareagovali mimoriadne pozitívne. Časť zbierky budú terénni pracovníci rozdávať priamo ľuďom na ulici. Všetci, ktorí sa tejto téme venujú, svorne upozorňujú, že pre pandémiu ľudí na ulici pribúda. Prísť o zamestnanie alebo strechu nad hlavou je v týchto dňoch totiž veľmi jednoduché. Aj preto je skvelé, že ľudia, ktorí sa stále majú lepšie, nezostávajú ľahostajní.

„Boli ste veľmi štedrí, a preto sme ďalšiu časť zbierky odovzdali Jozefínum – zariadenie núdzového bývania pre ženy, kde našli bezpečné útočisko ženy, matky s deťmi,“ píše Naše Zálesíčko na svojom facebooku.

Vďačnosť

Všetci, ktorí už niekedy pomohli a stretli sa s takto obdarovanými ľuďmi potvrdia, že je to naozaj výnimočný pocit, keď vidia radosť v ich očiach.

„Obdarovaní boli veľmi vďační a vďaka je aj na našej strane, pretože sme sa mohli priamo dotknúť ľudí, ktorým záleží na osudoch druhých. Buďme vnímaví a ak poznáme rodinu, človeka priamo vo svojom okolí, zbierka i pomoc môže byť priamo cielená im,“ odkazuje Naše Zálesíčko.

ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ PODPORILI ZBIERKU Ďakujeme všetkým darcom za vyjadrenie podpory. Nazbieralo sa veľké množstvo...

Posted by Občianske združenie Naše Zálesíčko on Sunday, January 31, 2021

Život v čase pandémie

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM