Správy Samospráva

Na novom trvalom odbernom mieste vás otestujú za 5 minút. Výsledok dostanete SMS-kou

Nové mobilné odberné miesto bude k dispozícii aj cez víkend.

Ilustračný obrázok k článku Na novom trvalom odbernom mieste vás otestujú za 5 minút. Výsledok dostanete SMS-kou
6
Galéria

Po víkendovom celoplošnom skríningu zriadila Mestská časť Bratislava-Petržalka pre obyvateľov trvalé mobilné odberné miesto (MOM) na antigénové testy. Je v budove bývalej materskej školy na Hrobákovej ulici 5. MOM funguje denne od 08:00 do 18:00 h, k dispozícii bude aj tento víkend.

Rýchlosť

„MOM Hrobákova ponúka obyvateľom množstvo výhod. Jednou z nich je rýchla registrácia prostredníctvom čítačky dokladov a automatická tlač certifikátov s výsledkami testu, ktoré mestská časť aplikovala aj počas víkendového skríningu takmer na všetkých svojich MOM. Po novom bude aktuálnu situáciu na MOM Hrobákova monitorovať nainštalovaná webkamera, ktorej záznam bude dostupný na webovej stránke mestskej časti,“ uviedla hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

V snahe ešte viac zefektívniť administratívne úkony a skrátiť dobu čakania na minimum zaviedla samospráva na MOM Hrobákova novinku, a tou je možnosť dostať výsledok testu do SMS, čím sa celý proces testovania skráti na 5 minút.

„Pre Petržalku ako najľudnatejšiu obec na Slovensku organizujúcu testovanie je dôležité nachádzať cesty, ako testovanie urobiť čo najbezpečnejšie, najefektívnejšie a dostupné pre všetkých. Preto sme zriadili odberné miesto na Hrobákovej ulici s kapacitou až 1000 otestovaných ľudí denne a s minimálnou dobou čakania,“ povedal starosta Mestskej časti Bratislava-Petržalka Ján Hrčka, ktorý zároveň prezradil, že v prípade potreby zavedie MČ objednávkový systém.

Čítačka

Čakaciu dobu výrazne skrátili čítačky občianskych preukazov a pasov, na ktoré MČ eviduje vo veľkej miere pozitívne ohlasy.

„Výsledky cez SMS ako aj záznam z webkamery sú ďalšími krokmi ku komfortnejšiemu a hladšiemu priebehu testovania. Týmto by som rád vyzval všetkých, ktorí sa chcú pohodlne a rýchlo otestovať, aby neváhali a prišli na MOM Hrobákova. Zriadené bude do konca marca 2021,“ dodal starosta Ján Hrčka.

MOM Hrobákova bude k dispozícii aj počas posledného januárového víkendu, fungovať budú dve odberné miesta od 07:00 do 19:00 h. Cez víkend budú v prevádzke i ďalšie odberné miesta na ZŠ Budatínska 61, ZŠ Turnianska 10, ZŠ Nobelovo námestie 6 v čase od 08:00 do 18:00 h; na dostihovej dráhe budú fungovať autobusy MHD zriadené hlavným mestom.

V období 21. až 28. január sa v Petržalke otestovalo 30 478 ľudí, z ktorých 327 bolo pozitívnych, čo predstavuje mieru pozitivity 1,07%.

Testovanie v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM