Aktualizované Rôzne Správy

Na hraničnom priechode pri Bratislave čakali na spustenie aplikácie viacerí repatrianti

Diaľnica D4 pri Jarovciach je momentálne blokovaná približne 100 metrov pred kontrolným stanovišťom polície.

Ilustračný obrázok k článku Na hraničnom priechode pri Bratislave čakali na spustenie aplikácie viacerí repatrianti
3
Galéria
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj

Na hraničnom priechode Berg sa v piatok popoludní začali zhromažďovať skupinky repatriantov, ktorí čakali na avizované spustenie aplikácie umožňujúcej stráviť karanténu v domácej izolácii. Vláda avizovala, že ju spustí o 15.00, no aplikáciu zatiaľ neschválili Apple a Google.

Použite iný prechod

Polícia žiada občanov, ktorí sa vracajú na územie Slovenska, aby použili hraničný priechod Petržalka – Berg alebo malý hraničný priechod Jarovce – Kittsee.

Nechcú ísť do karantény

Aktualizované 22:42 Na hraničnom priechode Berg sa v piatok popoludní začali zhromažďovať skupinky repatriantov, ktorí čakali na avizované spustenie aplikácie umožňujúcej stráviť karanténu v domácej izolácii.

Opatrovateľka Zuzana sa dostala zo Švajčiarska po troch mesiacoch. Pricestovala so skupinkou kolegýň. „Spoliehali sme sa na inteligentnú karanténu, čakáme od rána od pol šiestej, ako sme prišli na hranicu, čo sa bude diať,“ uviedla pre TASR.

Do štátneho zariadenia ísť nechcú, dúfajú, že aplikáciu sprevádzkujú počas piatka. „Počkáme do večera a ak to nebude možné, tak štátna karanténa, nič iné nám nezostáva,“ dodala.

Hana opatruje v Nemecku, na Slovensko ju doviezla rodina, pre ktorú pracuje. Svoj príchod rovnako prispôsobila spusteniu aplikácie. Ráta aj s tým, že sa aplikácia nespustí. „Stretla som tu kolegyňu, ktorá tiež ide z Nemecka, stále rozmýšľame, či sa to spustí, či sa to nespustí,“ priblížila.

Z Nemecka docestoval tesne predpoludním aj Juraj. Jeho dohodnutý odvoz musel po niekoľkých hodinách odísť. „Teraz sa už nemáme ako dostať domov (…), vlastne z toho vyplýva, že aj tak ideme do štátnej karantény,“ skonštatoval asi po troch hodinách čakania.

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR

Najčítanejšie