Aktualizované Krimi

Policajná razia v Bratislave: Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý mal skončiť v putách

So zadržaným v súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony.

Ilustračný obrázok k článku Policajná razia v Bratislave: Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý mal skončiť v putách
Zdroj: TASR

Bratislavskí policajti vo štvrtok ráno zadržali verejného činiteľa. Obvinený je zo spáchania trestného činu proti poriadku vo veciach verejných. Informuje o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Podľa informácií TASR má ísť o človeka pôsobiaceho v samospráve.

„So zadržaným v súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony,“ spresnili policajti s tým, že viac informácií prinesú, keď to umožní procesná situácia vo vyšetrovaní.

Tri od seba nezávislé zdroje pre TASR uviedli, že zadržaným má byť starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Prečo zadržali Kusého?

Nie sme si vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý dopustiť. Uviedol to hovorca novomestskej samosprávy Marek Tettinger. Miestny úrad (MiÚ), ako aj Kusý boli podľa hovorcu za posledných desať rokov opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

„Orgánom činným v trestnom konaní sme vždy poskytli maximálnu súčinnosť, rovnako budeme konať aj v tomto prípade. Doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné. Sme presvedčení, že inak to nebude ani tentoraz. V tejto chvíli nemáme vedomosť, čoho by sa malo aktuálne trestné oznámenie týkať,“ skonštatoval Tettinger.

K celej záležitosti sa miestny úrad bude môcť vyjadriť, až keď spozná, čoho sa aktuálny prípad týka. Hovorca mestskej časti tvrdí, že im nik netlmočil ani žiadne relevantné výhrady či podozrenia, ktoré by zakladali podozrenie, že úrad či jeho štatutári v čomkoľvek postupovali protiprávne.

Podľa neoficiálnych informácií polícia preveruje pôsobenie Rudolfa Kusého pri niektorých stavebných konaniach na území mestskej časti Bratislava-Nové Mesto, ktoré mal údajne zdržiavať.

AKTUÁLNE: BRATISLAVSKÁ KRIMINÁLKA ZADRŽALA VEREJNÉHO ČINITEĽA Policajti bratislavskej kriminálky dnes ráno zadržali...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Thursday, October 1, 2020
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM