Eva Sládková Rôzne

Počet nakazených v Bratislave každým dňom rastie

V Bratislave je už 104 ľudí, ktorí sa nakazili koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Počet nakazených v Bratislave každým dňom rastie
Zdroj: TASR

Dnešné čísla však vyzerajú pomerne optimisticky. Na Slovensku celkovo pribudlo 10 nových prípadov, treba však zdôrazniť, že stále sa testuje málo. Včera skontrolovali len 335 vzoriek.

Bratislavy sa týkajú tri prípady zo včera: muž z okresu Bratislava, ktorého skontrolovali na Kramároch, kde zachytili aj muža z okresu Dunajská Streda. Jeden pozitívny Bratislavčan zatiaľ zostáva v karanténe v Gabčíkove.

Najväčší nápor

Tieto čísla však zďaleka nie s konečné. Nemocnice sa pripravujú na väčší počet pacientov s ochorením COVID-19. Postupne sa tak niektoré oddelenia premenia na takzvané červené pavilóny a v najkrízovejšom variante sa celé zdravotnícke zariadenie zmení na takzvanú COVID nemocnicu.

„Aktuálny stav je pre Slovensko postačujúci. Disponujeme ešte desiatkami voľných lôžok na aktuálnych infekčných oddeleniach, no musíme myslieť dopredu a byť pripravení. Preto štartujeme v najväčšej Univerzitnej nemocnici Bratislava, ktorá má pripravený plán reprofilizácie, prispôsobovať ho bude aktuálnemu stavu,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ružinov

K situácii sa vyjadrila aj hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

„Priestory nemocnice postupne pripravujeme, plánujeme rozmiestniť prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu, mapujeme technické zázemie a ostatné prístrojové vybavenie. Všetky opatrenia sú realizované predovšetkým v záujme bezpečnosti pacienta a tiež nášho personálu. Naším cieľom je zamedziť možnému stretu pozitívnych pacientov s pacientmi, ktorí neboli infikovaní, zabrániť tak v čo najväčšej miere ďalšiemu šíreniu, a predovšetkým postarať sa o všetkých pacientov v súlade s prísnymi bezpečnostnými opatreniami,“ uviedla Eva Kliská.

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie