Ilustračný obrázok k článku Počet mobilných odberových miest v Starom Meste narastá. Otestujú vás aj v Propelleri
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Počet mobilných odberových miest v Starom Meste narastá. Otestujú vás aj v Propelleri

V Starom Meste je aktuálne 12 mobilných odberových miest.

Správy Samospráva
Správy Samospráva

Počet mobilných odberových miest v Starom Meste narastá. Otestujú vás aj v Propelleri

V Starom Meste je aktuálne 12 mobilných odberových miest.

Ilustračný obrázok k článku Počet mobilných odberových miest v Starom Meste narastá. Otestujú vás aj v Propelleri
Zdroj: TASR/Dano Veselský

V centre Bratislavy pribúda možností na antigénové testovanie. Aktuálne je tam 12 mobilných odberových miest (MOM), každá pracuje šesť dní v týždni, pričom niektoré sú na počkanie a niektoré na online objednávku. Zoznam všetkých MOM nájdete na tomto" linku":https://www.health.gov.sk/?… .

Propeller

Aj naďalej sa môžu záujemcovia otestovať i v objekte Propeller na Rázusovom nábreží a tiež v objekte na Gaštanovej ulici. Miestne zastupiteľstvo v utorok (23.2.) schválilo výpožičku týchto nebytových priestorov súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

„Sú teda pokračovaním skríningového testovania, ktoré realizovalo Staré Mesto v dočasných odberových miestach. Teraz už prevádzkované súkromným prevádzkovateľom na základe vypožičania tohto priestoru pre nich. Boli obľúbeným a známym miestom pre obyvateľov,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Účelom schválenej výpožičky je teda zriadenie odberového miesta na bezplatné antigénové testovanie na území Starého Mesta. Poslanci túto výpožičku schválili do 31. marca s možnosťou prolongácie, teda predĺženia do 30. júna.

„Podľa zásad hospodárenia mestskej časti môže mestská časť zmluvou o výpožičke poskytnúť priestor do užívania tretiemu subjektu iba výnimočne v prípade, ak ide o verejnoprospešné účely,“ vysvetlil hovorca Starého Mesta Matej Števove. Výpožičky súvisia so zmluvami o spolupráci, ktoré má mestská časť uzatvorené s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Učitelia

Staré Mesto realizovalo skríningové testovanie štyri týždne. Keďže však bola táto činnosť podľa starostky odhliadnuc od jej zdravotných dosahov veľmi náročná a stresujúca, pre samosprávu vznikol apel, aby obce neboli tými, ktoré sú zodpovedné za toto poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Ministerstvo zdravotníctva následne zriadilo mobilné odberové miesta na základe zmlúv medzi ním a jednotlivými súkromnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, aby realizovali antigénové testovanie. „Týmto subjektom, ktoré boli úspešné, bolo treba vytvoriť priestor, ktorý je ľuďmi obľúbený a poznaný,“ doplnila Aufrichtová.

V gescii mestskej časti Bratislava-Staré Mesto ďalej pokračuje pravidelný skríning zameraný na včasné zachytenie prípadov infekcie v radoch zamestnancov staromestských škôl a pracovníkov kritickej infraštruktúry. V spolupráci s Biomedicínskym centrom SAV pracujeme s AG testami aj PCR testami.

POKRAČUJEME V TESTOVANÍ UČITEĽOV, VEREJNOSŤ MÁ K DISPOZÍCII 12 MOBILNÝCH ODBEROVÝCH MIEST 🧪 V Starom Meste sa každý,...

Posted by Staré Mesto - srdce Bratislavy on Tuesday, February 23, 2021

Pandémia v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín